Ankara'da bir pizzacı açan milli atlet Ramil Guliyev aşçılığa soyundu

Ankara'da bir pizzacı açan Avrupa ve dünya şampiyonu milli atlet Ramil Guliyev, "Spor hayatımda yemekler hep aynı, diyet yapıyoruz. Güzel yapılmış bir pizzayı çok severim. O yüzden pizza dükkanı açtım" dedi.

Fenerbahçe'nin Avrupa ve dünya şampiyonu milli atleti Ramil Guliyev, Ankara'da pizza dükkanı açtı. 31 yaşındaki sprinter, mutfağa girerek pizza yaptı. 

Formda kalabilmek için hep diyet yaptıklarının altını çizen Ramil, "Spor hayatımda yemekler hep aynı, diyet yapıyoruz. Pizza gibi yemekleri yemeye fırsat olmuyor. Ama güzel yapılmış bir pizzayı ben çok severim. O yüzden de bir karar verip pizza dükkanı açtım" diye konuştu.

Neden pizza dükkanı açmayı tercih ettiği sorusuna Guliyev, "Türkiye’deki yemek kültürü Azerbaycan gibi. Yemekler et tarzında, dönerler, dürümler çok var. Güzel pizza seçeneği ise az. Yurtdışına gidip denediğim ve insanlara güzel bir pizza seçeneği sunmak için dükkan açtık. Her dalda zorluk var ama biz korkmuyoruz" diye yanıt verdi.

Ankara'da bir pizzacı açan milli atlet Ramil Guliyev aşçılığa soyundu

"SENEYE EN İYİ PERFORMANSIMI GÖSTERECEĞİM"

Tokyo 2020'de erkekler 200 metre yarı finali serisinde 6. olarak turnuvaya veda eden milli atlet, Japonya'da yapamadıklarını Paris 2024'te yapmayı hedeflediğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zor bir zaman yaşıyoruz, hala pandemi bitmedi ama sosyal hayat yavaş yavaş normale dönmeye başladı. Ben inanıyorum Paris Olimpiyatları için büyük bir hedefimiz var. İnşallah Tokyo’da yapamadığımızı Paris’te yaparız.”

"Hem olimpiyat ertelendi hem Avrupa şampiyonası gibi yarışlar iptal oldu. Seneye dünya şampiyonası, Avrupa şampiyonası, Akdeniz Oyunları ve İslam Oyunları var. İnanıyorum ki bu sene yaşadığımız hataları seneye yapmayacağız. Seneye en iyi performansı gösterip hem Avrupa şampiyonu unvanını korumak, hem de dünyada derece yapmak gerekecek. İyi performans göstereceğime inanıyorum."

Ankara'da bir pizzacı açan milli atlet Ramil Guliyev aşçılığa soyundu ile ilgili etiketler Ramil Guliyev pizza

Sitene Ekle