Popüler Haberler

Ramazan'da oruç tutamayanlar ne kadar para vermeli 2021? Fitre bu yıl ne kadar?

Mübarek Ramazan ayı geldi. 2021 yılında yine koronavirüs yasakları ile geçireceğimiz 11 ayın sultanı Ramazan ayında oruç ibadeti ile geçirilecek. Peki Ramazanda oruç tutamayanlar ne kadar para verecek? 2021 fitre ne kadar oldu?

Ramazanda oruç tutamayanlar ne kadar para vermeli 2021 sorusu, Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte merak ediliyor. Mübarek 11 ayın sultanında oruç ibadetini yerine getirecek müslümanlar bir yana gerek hastalığından gerekse gücünün yetmediğinden oruç tutamayanlar bu yıl fitre olarak kaç TL verecek?

RAMAZANDA ORUÇ TUTAMAYANLAR NE KADAR PARA VERMELİ 2021?

2021 FİTRE ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

Din İşleri Yüksek Kurulu, 2021 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2022 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar olan süre için fitre miktarının 28 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

2021 Fitre ücreti ne kadar oldu? Diyanet 2021 fitre miktarını kaç TL?

KİMLER FİTRE VERİR?

Kişi, kendisinin ve ergenlik çağına ulaşmamış çocuklarının fitresini vermekle yükümlüdür. Hz. Peygamber, köle-hür, büyük-küçük, kadın-erkek her Müslümana fitrenin gerektiğini ifade etmiştir. Buna karşılık kişinin ana-babası, büyük çocukları, karısı, kardeşleri ve diğer yakınları için fitre ödeme zorunluluğu yoktur. Fakat vekâletleri olmadığı hâlde bu kişiler için ödeme yapsa geçerli olur.