Popüler Haberler

Ramazan'da kahvehaneler açık mı? Kahvehanelerin Ramazan'da açık olduğu saatler...

Kahvehaneler Ramazan'da açık mı sorusu, mübarek ayın başlamasına sayılı günler kala merak ediliyor. Kahvehaneler için işlerin en yoğun olduğu dönem Ramazan ayıdır. Kahve işletmecileri Ramazan ayında kahvehanelerin açık olmasını istiyor ancak salgın tedbirleri daha önce alınmış ve kararlar açıklanmıştı. Peki kahvehane çalışma saatleri Ramazan'da nasıl olacak?

Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 1 yıldır kapalı olan Kahvehaneler son açıklanan karara göre akşam saat 19:00'a kadar açık. Ancak yine de kahvehanede oyun oynamak yasak. Oturma düzeninin netleştiği kahvehanelerin Ramazan çalışma saatleri nasıl olacak?

KAHVEHANELER RAMAZAN'DA AÇIK MI?

Tüm risk gruplarında yeme-içme yerleri (lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı vb.) ile dernek lokali, kıraathane, çay bahçesi gibi işyerleri; Sağlık Bakanlığı Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer alan mesafe koşullarına (masalar ve koltuklar arası) göre açık ve kapalı alanlar için ayrı ayrı olacak şekilde % 50 kapasite sınırlaması ile mekanda bulunabilecek masa-koltuk sayısı ve aynı anda bulunabilecek azami kişi sayısı tespit edilecek. HES kodu sorgulaması yapılarak, 07.00-19.00 saatleri arasında müşteri kabul edecek.

Ancak bu işyerlerinde aynı masada; düşük ve orta risk grubunda bulunan illerdeki işyerlerinde en fazla 4 kişinin, yüksek ve çok yüksek risk grubunda bulunan illerdeki işyerlerinde en fazla 2 kişinin aynı zamanda oturmasına izin verilecek.