Ramazan'da iftar çadırı kurulacak mı? Oruç tutmak koronaya etki eder mi?

Ramazan'da iftar çadırı kurulacak mı? Koronavirüs salgını dünyayı etkisi altına almaya devam ederken, tedbirler açıklanıyor. Ramazan Bayramı'na sayılı günler kalırken, 23 Nisan gecesi ilk sahura uyanılacak. İftar çadırlarının açılıp açılmayacağı araştırılmaya başlandı. İşte Ramazan'da iftar çadırı kurulacak mı? Oruç tutmak koronaya etki eder mi? Merak edilen detaylar haberimizde...

Ramazan'da iftar çadırı kurulacak mı? Ramazan Bayramı'na sayılı günler kalırken, 23 Nisan gecesi ilk sahura uyanılacak. İftar çadırlarının açılıp açılmayacağı araştırılmaya başlandı.  Koronavirüs salgını dünyayı etkisi altına almaya devam ederken, tedbirler açıklanıyor. İşte Ramazan'da iftar çadırı kurulacak mı? Oruç tutmak koronaya etki eder mi? Merak edilen detaylar haberimizde...

Habertürk'te Fatih Altaylı'nın hazırlayıp yönettiği Teke Tek programında Türkiye'de koronavirüsle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar ve şu ana kadar ki tablo ele alındı.

Altaylı'nın konukları arasında geçtiğimiz hafta oluşturulan İstanbul İl Pandemi Kurulu üyesi Prof. Dr. Erdoğan Çetinkaya da vardı.

Fatih Altaylı, ünlü Kalp ve Damar Cerrahı Bingür Sönmez'in kendisine ilettiği ramazan ayına ilişkin iftar çadırları ve toplu iftar yemeklerine ilişkin kaygılarını Çetinkaya'ya yöneltti.

Prof. Dr. Çetinkaya, hükümetin, devletin, bakanlığın, bilim ve pandemi kurullarının izolasyon ve sosyal mesafe konusunda bu kadar hassas davrandığı bir süreçte iftar çadırlarına izin vermeyeceğini söyledi.

Çetinkaya asıl tehlikenin ise evlerde verilecek iftar yemeklerinde yaşanma olasılığının bulunduğunu ifade ederek, bu yıl geçmiş yıllardaki iftar alışkanlıklarının terk edilmesini istedi.

İftar yemeklerinin olabildiğince az kişi ile yapılmasının daha yararlı olacağını vurguladı.

 

 

Ramazan'da iftar çadırı kurulacak mı? Oruç tutmak koronaya etki eder mi? ile ilgili etiketler Ramazan Bayramı iftar Koronavirüs çadır 2020