Gündem

Ramazan Bayramı'nda hava nasıl olacak? Meteoroloji'den sevindiren açıklama

Cumartesi gününden itibaren başlayan şiddetli fırtına pek çok yerde çatıları uçurdu, minareleri devirdi. fakat Meteoroloji'den Ramazan Bayramı'nda hava durumu tahminleri ile ilgili sevindiren açıklama geldi. Yurt genelinde etkili olan soğuk hava ve furtına salı gününden sonra yerini bol güneşe bırakacak. İşte Ramazan Bayramı için yurt genelinde hava durumu tahminleri...

Ramazan Bayramı'nın yaklaştığı şu günlerde vatandaşlar hava durumunun nasıl olacağını merak ediyor. tam kapanma dolayısıyla buruk geçecek olan bu bayramda Meteoroloji'den güneşli hava müjdesi geldi.

Hava Tahmin Uzmanı Mehmet Özdemirci, Marmara'nın güneyi, Kuzey Ege, Doğu Anadolu ve Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgarlar beklendiğini söyledi.

Meteoroloji pazartesi ve salı geceleri için yurdun doğu bölgeleri için zirai don uyarısı da yaptı.

BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK?

Özdemirci, hafta başından itibaren yağışlı havanın etkisini yitireceği ve hafta ortasında sıcaklıkların yükseleceğini aktardı.

Ramazan Bayramı'nda yurdun genelinde yağış beklenmiyor.

İSTANBUL, ANKARA, İZMİR BAYRAMDA GÜNEŞLİ OLACAK

İstanbul hafta boyu güneşli olacak. Bayramın ilk günü sıcaklık 25 dereceye kadar çıkacak.

Başkentte hava az bulutlu ve güneşli olacak. Hafta başında gece sıcaklığı 5 dereceye düşse de bayramın ilk günü termometre 28 dereceye kadar yükselecek.

İzmir'de de yine hafta boyu güneşli bir hava etkili olacak. Sıcaklıklar gece en düşük 14, gündüz en yüksek 28 derece olacak.