Popüler Haberler

Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman verilecek? 2021 Bayram ikramiyelerine zam yapılacak mı?

2021 yılında Ramazan ve Kurban Bayramı’nda emekli bayram ikramiyeleri alacak olan vatandaşlar için heyecanlı bekleyiş başladı. Her bayram öncesinde milyonlarca vatandaşın beklediği bayram ikramiyelerine bu yıl zam gündemde. Peki, bayram emekli ikramiyelerine zam yapılacak mı?

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’na az bir zaman kala emekli bayram ikramiyeleri yeniden gündem oldu. 2018 yılında bu yana yasallaşan ve her sene Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde emekli vatandaşlara verilen 1000 TL bayram ikramiyeleri bu yılda yeniden dağıtılacak.

Daha öncesinde Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda milyonlarca emekli vatandaşa verilen 1000 lira bayram ikramiyesi için '6 ayda bir enflasyon zammı yapılması' teklif edilmişti. 2021 emekli bayram ikramiyelerine bu doğrultuda zam yapılıp yapılmayacağı da merak konusu haline geldi. Peki, 2021 Ramazan ve Kurban Bayramı emekli ikramiyelerine zam yapılacak mı?

EMEKLİ BAYRAMI İKRAMİYELERİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Emekli vatandaşlara her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı’nda ödenen emekli bayram ikramiyelerinin ne zaman dağıtılacağı konusunda henüz net bir bilgi verilmedi. İlk olarak 2018 yılında verilmeye başlanan 1.000 TL emekli bayram ikramiyeleri 3 dönemdir aynı tutar üzerinden hesaplara yatırılmaya devam ediyor.

RAMAZAN VE KURBAN BAYRAMI İKRAMİYELERİ ZAMLANACAK MI?

2021 yılında da enflasyon oranında emekli bayram ikramiyelerine zam yapılması ve tutarın 1.083 TL olarak hesaplara yatırılması beklenmekte. Milyonlarca emekli gözünü Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyelerine çevirirken '6 ayda bir enflasyon zammı yapılması' teklifi doğrultusunda bu sene 83 liralık bir zam teklifi gündeme gelebilecek.