Popüler Haberler |

Ramazan Bayramı 9 gün tatil mi? 2022 Ramazan Bayramı ne zaman, hangi gün başlıyor?

2022 Ramazan Bayramı 9 gün tatil mi sorusuna cevap aranmaya başlandı. Bu sene 1-2-3 Mayıs tarihlerine denk gelecek Ramazan Bayramı diğer günlerle birleşecek mi? İşte, 2022 Ramazan Bayramı tatili süresi…

On bir ayın sultanı Ramazan ayının gelişiyle beraber öğrenciler ve çalışanlar 2022 Ramazan Bayramı tatil süresini merak etmeye başladı. Ramazan-ı Şerif’in gelmesi büyük bir heyecanı tetiklerken oruç ibadetlerini yerine getirmenin verdiği hazla Ramazan Bayramı coşku içerisinde kutlanacak.

Ramazan Bayramı Tatili 9 Gün Mü?

Müslüman alemi tarafından büyük bir sevinçle karşılanacak Ramazan Bayramı her sene büyük bir coşku içerisinde kutlanmaktadır. Diyanet tarafından yapılan açıklamada Müslümanlar kendilerine farz olan oruç ibadetlerini yerine getirdikten sonra bayram heyecanı yaşayacak.

Ramazan Bayramı Ne Zaman Başlıyor?

Ramazan Bayramı 2022 senesinde Mayıs ayının başına denk geliyor. Arefe günü 1 Mayıs tarihine denk gelirken; Ramazan Bayramı 1. günü 2 Mayıs Pazartesi, Ramazan Bayramı 2. günü 3 Mayıs Salı, Ramazan Bayramı 3. günü ise 4 Mayıs Çarşamba günü kutlanacak.

Ramazan Bayramı 1. Gün: 2 Mayıs Pazartesi
Ramazan Bayramı 2. Gün: 3 Mayıs Salı
Ramazan Bayramı 3. Gün: 4 Mayıs Çarşamba

2022 senesinde Ramazan Bayramı’nda tatil süresi normalde 3 gündür. Ancak birleşme olma durumunda Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkması beklenmektedir.