Popüler Haberler

Ramazan Ayın Kaçında bitiyor? Orucun Kaçıncı günündeyiz? Orucun son günü ne zaman?

Ramazan Ayın Kaçında Ne Zaman Bitiyor sorusu yoğun olarak araştırılmaya başlandı. Bayramın yaklaşmasıyla birlikte mübarek Ramazan ayının da sonları yaklaşıyor. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi ile birlikte bayram hazırlığı yapacak olan müslümanlar, Ramazan ayının ne zaman biteceğini, bugün orucun kaçıncı günü olduğunu merak ediyor. Peki Ramazan ayın kaçında bitiyor? Orucun kaçıncı günündeyiz? Detaylar haberimizde...

Orucun Kaçıncı Günündeyiz? Ramazan Ayın Kaçında ne Zaman Bitiyor?  Mübarek Ramazan ayının son günleri yaklaşıyor. Kadir gecesi ile birlikte müslümanlar bayram hazırlıklarına başlayacak. Her yıl 29 veya 30 gün süren Ramazan ayın kaçında bitiyor sorusu yoğun olarak araştırılmaya başlandı. Peki Ramazan ayın kaçında bitiyor? Orucun kaçıncı günündeyiz? Detaylar haberimizde...

RAMAZAN AYIN KAÇINDA BİTİYOR?

Tüm yıl boyunca hasretle beklenen Ramazan ayı, milyonlarca vatandaş tarafından oruç ve çeşitli ibadetlerle geçirilmeye devam ediyor.

BUGÜN ORUCUN KAÇINCI GÜNÜ?

Ramazan ayının büyük bir kısmını geride bırakan vatandaşlar, bu mübarek ayın ne zaman biteceğine dair bilgi edinmek istiyor. Bugün oruç ibadetinin 28. günündeyiz. Yani Ramazan ayının büyük bir kısmı tamamlandı. Bu sene 30 gün oruç tutacağımız Ramazan ayının bitmesine 2 gün kaldı.

Orucun son günü ne zaman

ORUCUN SON GÜNÜ NE ZAMAN?

24 Nisan’da başlayan ramazan ayı 2020 yılında mayıs ayında sona erecek. Müslümanlar son orucu arefe günü olan 23 Mayıs’ta tutacaklar.

Yorumlar