Spor |

Radamel Falcao maaşında indirime gidebileceğini yönetime iletti

Galatasaray yönetimi Radamel Falcao meselesini halledip harcama limitlerinde nefes almak istiyor. Yüksek maaşı nedeniyle sorun olan Kolombiyalı yıldızla görüşen yönetim indirime gidebileceğini iletti. 35'lik golcünün menajeri de ABD ve Arjantin'de birkaç kulüple temas halinde...

Galatasaray'ın Kolombiyalı yıldızı Radamel Falcao, takımda kalması halinde yıllık ücretinde indirim yapmaya hazır... Sarı-Kırmızılı kulüpteki son sezonuna giren 35 yaşındaki Kolombiyalı golcünün transfer olması da ihtimaller dahilinde...

Sözcü'de yer alan habere göre; Galatasaray'da Burak Elmas başkanlığındaki yönetim, gelecek sezonun kadro yapılanması üzerinde yoğun bir mesaide… 5 milyon Euro net maaş alan Radamel Falcao'yla yapılan ilk temaslar olumlu geçti. Florya'da takımla birlikte yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Falcao, takımda kalması durumda yüksek maaşıyla ilgili bir indirime gidebileceğini yönetime iletti.

PARA KAZANDIRIP GİTMEK İSTİYOR

ABD ve Arjantin'den birkaç kulübün talip olduğu tecrübeli forvet, ayrılık halinde kulübe para kazandırıp gitmek istediğini de ifade etti. Yıldız golcünün bu tavrından dolayı çok memnun olan Başkan Burak Elmas, Teknik Direktör Fatih Terim ile birlikte yapacağı görüşmeden sonra bir karar verecek.

DİAGNE BELİRSİZLİĞİ SÜRÜYOR

Öte yandan WBA'de kiralık sözleşmesi sona eren Mbaye Diagne de yakın takipte. Senegalli golcünün henüz Türkiye'ye gelmediği ve çalışmalarını İngiltere'de bireysel olarak sürdürdüğü öğrenildi. Terim'in kararına göre Diagne'nin sarı-kırmızılı kulüpteki geleceği netlik kazanacak. Teklif gelmesi halinde Diagne'nin de satışına onay çıkabilir.