Gündem

PTT'de ucuz ayçiçek yağı satılacak mı?

Ayçiçek yağındaki fahiş fiyat artışı sonrası PTT'de ucuz ayçiçek yağı satışı yapılacağı iddia edildi. PTT'nin sosyal tesislerinde basın mensupları ile buluşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bu söylentilerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Gıda alışverişi yapmak için markete özellikle süt ürünleri, ayçiçek yağı, zeytin yağı, ve yumurta gibi ürünlerde yapılan fahiş zamlara büyük tepki gösterdi.

Hükümet duruma el atarken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, esnaflara çağrıda bulundu. Erdoğan, "Bu süreci böyle sürdürürseniz ağır cezalar sizleri bulabilir. Hakkı ile işinizi yapın, vatandaşımıza zulm etmeyin." dedi.

Yetkililer denetimlerini artırırken, sosyal medyada da PTT'de ucuz ayçiçek yağı satılacağı iddiası dile getirildi.

PTT'nin Ahlatlıbel Sosyal Tesisleri'nde gazetecilerle kahvaltılı toplantıda bir araya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu,  bu yöndeki soruları yanıtladı.

"PTT'NİN UCUZ GIDA SATMAK GİBİ BİR GÖREVİ YOK"

PTT'nin ucuz ayçiçek yağı satacağı iddialarını yalanlayan Bakan Karaismailoğlu, şunları ifade etti:

"PTT'nin ucuz gıda satmak gibi bir görevi yok, işlevi belli. PTT'nin bir alt şirketi olan PTT AVM diye bir şirketi var. Normal internet siteleri gibi binlerce ürün satılıyor. Üreticiler oradan satış yapabiliyorlar."