Gündem

Aşıların çöpe gittiği yok!

İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek'in Biontech aşısı ile ilgili yaptığı açıklama yanlış anlaşıldı. Sözleri 'Aşılar ziyan oldu' şeklinde lanse edilen Tükek, sosyal medya hesabından konuya açıklık getirdi. Tükek, "Aşıların çöpe gittiği yok. Lütfen doğru anlayalım, doğru mesajlar çıkaralım" dedi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, koronavirüs salgınında gelinen son durumla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Tükek, yaptığı açıklamada Biontech aşısı için randevu alıp gitmeyenler nedeniyle aşıların 'ziyan olabileceğini' söyledi.

Yapılan bu açıklama 'Biontech aşıları çöpe gidiyor' şeklinde yorumlandı. Tükek, bu yanlış anlaşılmayı Twitter hesabından yaptığı açıklamalar ile düzeltti.

"MEDYADA FARKLI BİR BAŞLIKLA YANSITILDI"

"Biontech aşısının uygulama zorluğundan kaynaklanan sorunlara dikkat çekmek ve vatandaşlarımızı aşılanmaya sevk etmek için yaptığım açıklama, aşılar çöpe gidiyor şeklinde medyada farklı bir başlıkla yansıtılmıştır." diyen Tükek, "Aşı randevularına azami uyum çok önemlidir." açıklamasında bulundu.

"AŞILARIN ÇÖPE GİTTİĞİ YOK"

Daha sonra bir paylaşımda daha bulunan Tükek, sözlerinin yer aldığı haberin ekran görüntüsüne de yer vererek "Bu açıklamadan Biontech aşıları çöpe gidiyor diye anlamak ne kadar doğru. Aşıların saklama koşulları gereği randevulara mutlaka gidilmesi gerekir deniyor. Yoksa aşıların çöpe gittiği yok. Lütfen doğru anlayalım, doğru mesajlar çıkaralım" ifadesini kullandı.

Yorumlar
Günün Videosu
Adana'da organize suç örgütüne yönelik şafak vakti operasyon düzenlendi. KOM ekipleri tarafından gerçekleşen operasyonda çok sayıda şüpheli evlerinde yakalanarak gözaltına alınırken nefes kesen anlar saniye saniye polis kamerasına yansıdı. İşte o hareketli dakikalar...