Gündem |

Prof. Dr. Hakan Ertin hayatını kaybetti

Tıp dünyası bu sabah aldığı bir haber ile üzüntüye boğuldu. İstanbul Üniversitesi’nin sevilen hocalarından olan, pandemi ile mücadele en ön safta görev yapan Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hakan Ertin geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Hakan Ertin’in bu sabaha karşı gece yaşamını yitirdiği öğrenildi. Çapa Tıp Fakültesi’nin sevilen ve sayılan hocalarından olan Ertin’in vefatı tıp dünyasında, büyük üzüntü yarattı.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VEFATI BÖYLE DUYURDU!

İstanbul Üniversitesi sosyal medya hesabından Prof. Dr. Hakan Erten’in vefatını ”Üniversitemiz Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Hakan Ertin’i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhum hocamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tıp camiasına baş sağlığı diliyoruz.” İfadeleriyle duyurdu.

Öte yandan, İstanbul Tıp Fakültesi sosyal medyadan yayınladığı mesajda,”ACI KAYBIMIZ
Kıymetli hocamız, Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Hakan Ertin’i kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Kendisine rahmet, ailesi, yakınları, tüm sevenleri ve İstanbul Tıp Fakültesi ailemize sabırlar dileriz.”yazıldığı görüldü.

SOSYAL MEDYADA ÇOK SAYIDA BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYINLANDI

Prof. Dr. Ertin'in vefatı sonrası sosyal medyada çok sayıda başsağlığı mesajı yayınlandı.  Kızılay Başkanı Kerem Kınık "Değerli hocam, ağabeyim, can arkadaşım Prof. Dr Hakan Ertin’i kaybettik. Allah kendisine sonsuz rahmet eylesin, ailesinin ve tüm sevenlerinin başı sağolsun" ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Hakan Ertin için Twitter'da yapılan bazı paylaşımlar şöyle:

 


PROF.DR.ERTİN KORONA SEMİNERLERİ VERİYORDU!


Prof. Dr. Hakan Ertin’in koronavirüs ile mücadelede en ön safta görev yaptığı ortaya çıktı.Prof.Ertin’in, 12 Ocak 2021’de pandemi ile ilgili aşağıdaki duyuru ile konferans verdiği öğrenildi.


“Covid-19'a Doğru Tıp Tarihinde Yolculuk..

Genç MASAM'ın 12 Ocak Salı günü saat 20.00'da İstanbul Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Hakan Ertin ile düzenleyeceği “COVİD-19’a Doğru Tıp Tarihinde Bir Yolculuk” başlıklı programa kaydolmak ve sorularınızı iletmek için bu formu doldurabilirsiniz.

 

YEŞİLAY YÖNETİM KURULU ÜYESİYDİ!

Yeşilay Yönetim Kurulu üyesi olan ve tıp alanında çok başarılı çalışmaları olan,Prof.Dr.Hakan Ertin’in,çeşitli alanlarda yayınlanmış çok sayıda kitapları bulunuyordu.İşte Profesör Doktor Ertin’in parlak biyografisi..

“Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi
-İstanbul Üniversitesi MÜZEYUM (Müze ve Kültür Miraslarının Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi) Yönetim Kurulu Üyesi
-BETİM (Beşikçizade Tıp ve İnsani Bilimler Merkezi) Genel Direktörü 
-Exeter Üniversitesi'nde Araştırmacı Öğretim Üyesi 
-The Betim Journal of Medical Humanities  ile Anadolu Kliniği Tıp Bilimleri Dergisi’nde Editör
Kitap&Kitap bölümlerinden bazıları:
-“Modern Tıp Ve Etik" Kitabının Yazarı
-"Encyclopedia of Food and Agricultural Ethics" ansiklopedisinde bölüm
-"The Oxford Encyclopedia of Philosophy, Science, and Technology in Islam" ansiklopedisinde bölümler
Editörlük Yaptığı Bazı Yayınlar:
-Hayat Ne Zaman Başlar, Ne Zaman Biter 
-Tıp Ve Fetva
-Sağlık Alanında Büyük Veri 
-Yüksek Teknoloji Tıbbı ve Hekim-Hasta İlişkisi”