Koronavirüs |

Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta: Ameliyat yapmıyorsanız evinize sokmayın

Koronavirüs salgınıyla hayatımıza giren dezenfektanlar için sosyal medya hesabından uyarılarda bulunan Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, ''Evde ameliyat yapılmıyorsa bu kimyasalları evinize sokmayın'' ifadelerini kullandı.

İlk olarak Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya ölüm saçan koronavirüs salgınıyla amansız mücadele sürüyor. 

Salgınla birlikte hayatımıza giren dezenfektanlar, vaka sayılarındaki artış nedeniyle yeniden gündeme geldi.

Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, ''Çok dikkat edin'' diyerek televizyonlarda, reklam panolarında vs. birçok noktada karşımıza çıkan 'Yüzde 99.9 virüsü öldürüyor' temalı dezenfektanlara karşı uyarıda bulundu. 

''EVDE AMELİYAT YOKSA EVE SOKMAYIN''

Twitter adresinden bir video paylaşan uzman doktor, ''Ev temizliğinizde kullandığınız kimyasal ürünlere çok dikkat edin. Evlerde su, sabun, arap sabunu, karbonat ve sirkeyle yapılan temizlik yeterlidir. TV'lerde, reklamlarda gördüğünüz virüs ve bakterilerin yüzde 99.9'unu yok eden kimyasalları evinize sokmayın. Tabi evde ameliyat yapılmıyorsa...'' uyarısında bulundu.

İşte o paylaşım;

 

Sitene Ekle

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.