Yaşam

Pozitif sonuçlu kadın karantinayı delip, ailesiyle cenazeye gitti!

Kırıkkale'de koronavirüs PCR test sonucu pozitif çıkmasına rağmen cenazeye giden kadınla, temaslı eşi ve iki çocuğu karantina yurduna alındı. Aileye karantinayı deldikleri için 4 bin 50'şer liradan 9 bin lira idari para cezası uygulandı.

Kırıkkale Valiliği koordinesinde İl Salgın Denetim Merkezi ekiplerince, Covid-19 pozitif vaka artışının önüne geçmek için çalışmalar sürdürülüyor.

Kırıkkale'de Zöhre Saygısız adlı bir kadın PCR test sonucu pozitif olmasına rağmen temaslı eşi Emre Saygısız ve çocuklarıyla birlikte cenazeye katıldı. İhbar üzerine harekete geçen salgın ve polis ekipleri, Güzeltepe Mahallesi'nde 548. Sokakta ikamet Saygısız çiftinin evine gitti.

Emre ve Zöhre Saygısız çifti, evde bulunmayınca iletişime geçildi. Daha sonra eve gelen çift, annesinin cenazesine katılmak için dışarı çıktıklarını iddia etti.

Karantinada olması gerekirken cenazeye giderek toplum sağlığını tehlikeye atmak ve kural ihlalinden 4 bin 50'şer lira idari para cezası uygulandı. Karı-koca ve iki çocuğu öğrenci yurdunda karantinaya alındı.

İHA

Sitene Ekle