Gündem |

PKK'nın sözde "Kato Jirka cephe sorumlusu" öldürüldü!

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi kırsalına düzenlenen hava harekatında etkisiz hale getirilen 9 terörist arasında PKK'nın sözde "Kato Jirka cephe sorumlusu", "Derya" kod adlı örgüt mensubu ile sözde karargah takımının da yer aldığı belirlendi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi kırsalına düzenlediği hava harekatında etkisiz hale getirilen 9 terörist arasında PKK'nın sözde "Kato Jirka cephe sorumlusu", "Derya" kod adlı örgüt mensubu ile sözde karargah takımının da yer aldığı tespit edildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmede, teslim olan teröristin ifadesi ve telsiz konuşmalarından, dün akşam Beytüşşebap ilçesi kırsalında saldırı hazırlığındaki gruba yönelik hava harekatında etkisiz hale getirilen teröristler arasında, PKK'nın sözde "Kato Jirka cephe sorumlusu", "Derya" kod adlı örgüt mensubu ile sözde karargah takımının da yer aldığının belirlendiği bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince, dün akşam saatlerinde Beytüşşebap ilçesi Faraşin bölgesinde birliklere saldırı hazırlığında olduğu İHA ile tespit edilen teröristlere yönelik hava harekatında 9 örgüt mensubu etkisiz hale getirilmişti.