Gündem

PKK, eroin parasını ünlü rapçilerle nasıl aklıyor?

Ünlü rapçiler Ezhel ve Mero'nun, Almanya'da PKK terörüne destek veren isimlerle yakın ilişkiler kurduğunun ortaya çıkması büyük yankı uyandırdı. Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan da bugün, "PKK-eroin mafyası-rap" üçgeninde yaşananları ve kirli ilişkiler ağını gözler önüne serdi. Kılıçarslan, Acun Ilıcalı'nın TV kanalında yapılan "rap" yarışmasını da hedef aldı...

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Almanya’da yaşayan Kürt asıllı rapçi Xatar'ın yasa dışı bağlantıları geçen hafta sosyal medyada en çok konuşulan konuların başındaydı.

Xatar'ın, Türkiye'de büyük hayran kitlesine sahip Ezhel ve Mero gibi isimlerle yakın ilişkileri ise büyük tepki topladı.

Twitter'da söz konusu isimlere, "terörle aralarına mesafe koymaları" yönünde binlerce mesaj iletildi.

Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan da bugün köşesinde bu konuyu ele aldı. "PKK’dan eroine: Rap müziğin gizlenemeyen pisliği" başlığını taşıyan köşe yazısında Baybaşin ailesi, PKK, eroin ticareti ve Rap müzik arasındaki ilişkiyi sorgulayan Kılıçarslan şu ifadeleri kullandı;

"Mahkemede korkudan dili içine kaçan ve “abiley, ben sadece biy keye denedim, uyuştuyucu nediy bilmem” savunması veren “kenarımın muhalifi” müptezel rapçi Ezhel var ya. Hah. Onun Mero ile birlikte yaptığı şarkılar bir kenara, herif her Almanya’ya gittiğinde “YPG’ye açıktan para toplayan” Xatar’la can ciğer kuzu sarması pozlar veriyor. İşte bu Ezhel’in “ölümsüz kankisi” Murda da “yerli ve milli” karakterimiz Acun Ilıcalı’nın “O Ses Türkiye Rap”inde jüri üyesi.""

ACUN'UN TV'Sİ NEDEN O RAPÇİLERE KUCAK AÇIYOR?

Yeni Şafak yazarı, PKK’nın uyuşturucu ticaretinden elde ettiği kara parayı, PKK’lı rap firması sahibi Xatar'ın Spotify ve Youtube üzerinden, söz konusu rapçiler ile legalleştirdiğini dile getirdi. Kılıçarslan, ayrıca, "Xatar’ın PKK’nın uyuşturucu parasıyla manipüle ederek meşhur ettiği Mero şu anda ne iş yapıyor? “Yerli ve milli” karakterimiz Acun Ilıcalı’nın “O Ses Türkiye Rap” yarışmasında jüri üyeliği." diye yazarak Acun Ilıcalı'yı bir kez daha işaret etti.

TÜRK RAPÇİLERE ÇAĞRI

Bu noktada Rap müziğin Türkiye’deki öncülerine seslenerek bir çağrıda bulunan Yeni Şafak yazarı Kılıçarslan, Ceza, Sagopa, Yener Çevik, Ender ve diğer rapçilerin yaşananlar karşısında neden suskun kaldıklarını sorguladı.

"Piyasanızı pisleten adamlarla kavga etmek için hiç mi cesaretiniz yok? Bu ülkenin gençlerine hiç mi borcunuz olmadığını düşünüyorsunuz? Joker, Mirac, Massaka, Geeflow çıkıp aslanlar gibi “Bunlar pislik” deme cesareti gösterdi. Temizleyin abicim piyasanızı." diyen Kılıçarslan, bu rapçilerden kendilerine yakışanı yaparak, bu yasa dışı girişimlere karşı seslerini yükseltmelerini istedi.

 

Günün Videosu
Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün başlayan yangına müdahale devam ediyor. Manavgat merkeze 30 kilometre uzaklıkta başlayan yangın, gece boyunca hızla ilerledi. İlçe merkezine 4 kilometre uzaklıktaki Ulukapı Sülek Mahallesi de boşaltıldı. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Manavgat'taki yangının kontrol altına alındığını söylerken, 82 yaşındaki bir vatandaşın hayatını kaybettiğini de duyurdu.