Dünya |

Peşmergede silah skandalı patlak verdi

KDP Politbüro üyesi Teyfür, Bazı haysiyetsiz üst düzey yetkililer, Peşmergeye gönderilen silahlarla ticaret yapıyor. Hükümet bir an önce bunları ifşa edip, gereken cezayı vermeli dedi.

KDP Politbüro üyesi ve aynı zamanda Peşmerge Güçleri Hazır Cephesi Sorumlusu da olan Arif Teyfür, KDP'ye yakın Rudaw'a röportaj verdi. Teyfür, Bazı haysiyetsiz üst düzeyyetkililer, Peşmergeye gönderilen silahlarla ticaret yapıyor. Hükümet bir an önce bunları ifşa edip, gereken cezayı vermeli ifadelerini kullandı.

BAZI HAYSİYETSİZ ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER BU SİLAHLARI SATMAYA BAŞLADI

Peşmerge Güçleri Hazır Cephesi Sorumlusu Arif Teyfür, Batılı ülkeler tarafından gönderilen silahlar konusunda isyan etti. Teyfür, Bazı haysiyetsiz üst düzey yöneticiler bu silahları satmaya başladı dedi.

FRANSA SAVUNMA BAKANI, PEŞMERGE GÜÇLERİNE BİZZAT YARDIM SÖZÜ VERDİ

KDP Politbüro üyesi ve aynı zamanda Peşmerge Güçleri Hazır Cephesi Sorumlusu da olan Arif Teyfür, KDP'ye yakın Rudaw'a verdiği röportajda Fransa Savunma Bakanı'nın Peşmerge güçlerine bizzat yardım sözü verdiğini söyledi.

Teyfür, Bu arada şunu da belirlemek istiyorum. Bazı haysiyetsiz üst düzey yetkililer, Peşmergeye gönderilen silahlarla ticaret yapıyor. Hükümet bir an önce bunları ifşa edip, gereken cezayı vermeli diye konuştu.