Magazin |

Pelin Batu'nun boşanma aşamasındaki eşi Macit Bitargil'den oğluyla ilgili şaşkına çeviren sözler

Oyuncu ve yazar Pelin Batu, eşi Macit Bitargil'in oğlunu eski Hristiyan soyundan kalan biri olarak gördüğünü, kutsal saydığını ve babalık görevini kötüye kullandığını iddia etti. Batu, kendisine yoğun psikolojik baskı uyguladığı ve fiziksel şiddet eğilimli davranışlar sergilediği iddiasıyla uzaklaştırma kararı aldırdığı eşinin koruma kararına rağmen mesaj atarak kararı ihlal ettiğini ileri sürdü.

Ünlü oyuncu, şair ve tarihçi Pelin Batu, kalp ve damar cerrahı Dr. Macit Bitargil ile 2018 yılında İtalya'nın başkenti Roma'da nikah masasına oturmuştu. Çift evlendikten bir süre sonra çocukları Rafael'i kucaklarına almışlardı. Geçtiğimiz aylarda ikili arasında anlaşmazlık başladı.

EVLERİ AYIRDILAR

İddiaya göre Cerrah Bitargil, eşi Pekin Batu'ya tehdit ve hakaretler savurmaya ardından şiddet uygulamaya başladı. Bunun üzerine çift, evlerini ayırdı ve ayrı yaşamaya başladı.


PELİN BATU KORUMA KARARI ALDIRDI

Sabah Gazetesi'nden Dilek Yaman Demir'in haberine göre; Çift geçtiğimiz günlerde buluştuğunda yine iddiaya göre, Mecit Bitargil, eşine çocuğunun yanında küfürler etmeye başladı. Ardından darp etmeye çalıştı. Batu, çocuğunun gözleri önünde yaşadığı travma sonrası İstanbul Aile Mahkemesine başvurarak eşine karşı koruma kararı aldırdı.

''OĞLUMUZ HRİSTİYAN SOYUNUN SON TEMSİLCİSİ''

Ünlü oyuncu yaşadıkları sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak eşini ihbar etti. Boşanma sürecine girdiği eşiyle çocuğunu bir araya getirmek için buluştukları 17 Mart günü eşinin kendisine, 'Madem boşanmak istiyorsun çık git. En eski Hristiyan soyundan 30 tane adam var. Bu çocuk son temsilci. Sana bırakamam' gibi sözler sarf ederek kendisini ölümle tehdit ettiğini ileri sürdü.

Arabada sinir krizi yaşayan eşinin babalık görevini kötüye kullanarak tehditler ettiğini iddia eden ünlü oyuncu, 'Seni ve aileni rezil edeceğim. Tüm Türkiye görecek nasıl insanlar olduğunuzu' gibi sözlerle kendisini rahatsız etmeye devam ettiğini ve suç işlediğin ileri sürdü. Batu, koruma kararına rağmen kendisine mesaj atan eşinin tazyik hapsine çarptırılmasını istedi.