Yaşam

Pazarda iğrenç olay: Diliyle parmağını ıslatıp poşetleri açıyor!

Tam kapanma dolayısıyla haftada yalnızca bir günü açık kurulacak pazarlar bugün tedbirler alınarak açıldı. Edirne'nin Keşan ilçesinde bir halk pazarında maske takmadığı gerekçesiyle ceza yazılan bir pazarcı, poşetleri açmak için parmaklarını diliyle ıslattığı ve bu nedenle maske takmadığını belirtti. Ceza uygulamak istenen pazarcı üstüne üstlük kimliğinin yanında olmadığını söyleyerek polise zorluk çıkardı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle yaş meyve ve sebze ile fide satışı yapılan pazar yerleri, haftada bir gün olmak şartıyla saat 10.00 itibarıyla açıldı.

Edirne Keşan'da da 7 noktada kurulan pazar yerlerine müşteriler HES kodları sorgulanarak alındı. 

"ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK"

Tarım ve Orman İlçe Müdürü Gökhan Kıyım, Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz da polis ve zabıta ekipleriyle pazar yerinde denetim yaptı. Bu sırada maske takmadığı belirlenen pazarcıya ceza yazılmak istendi. Poşetleri açmak için parmaklarını diliyle ıslattığını ve bu nedenle maske takmadığını söyleyen pazarcıya, müşteriler gibi ekipler de tepki gösterdi. İlçe Müdürü Kıyım, “Bu daha kötü. Neden tükürüyorsun ki? Özrün, kabahatinden büyük. Bu poşet kenarından açılıyor” dedi.

EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Pazarcı ise ıslak mendil aldığını ancak poşetleri açamadığını öne sürdü. Polisle de tartışan ve kimliğinin üzerinde olmadığını söyleyen satıcı, kimlik bilgilerinin tespiti ve cezai işlem uygulanmak üzere emniyete götürüldü.

Sitene Ekle