Dünya |

Paşinyan'a bir kez daha 'Saldırıları durdurun' dedi

Kremlin Sarayı’ndan yapılan açıklamaya göre; Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü. Putin, Paşinyan'a saldırılara bir an önce son verilmesi gerektiği çağrısını yineledi

Azerbaycan topraklarına saldırılarından sonra ummadığı bir karşılık alan Ermenistan çareyi birçok dünya liderini arayıp destek istemekte bulurken, en büyük destekçileri arasında görülen Rusya ile iletişimi koparmamaya çalışıyor.

Kremlin Basın Servisi ise gece saatlerinde bir açıklama yayınlayarak Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştüğünü aktardı.

ARAMAYI ERİVAN TARAFI GERÇEKLEŞTİRDİ

Kremlin Sarayı’ndan yapılan açıklamada görüşme talebinin Erivan tarafından geldiği belirtilirken, “Ermeni tarafının girişimi üzerine Putin ve Paşinyan arasında telefon görüşmesi gerçekleşti” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Putin’in saldırılara bir an önce son verilmesi gerektiği çağrısını yinelediği belirtilirken, Paşinyan ile Putin’in sivil can kayıplarına da dikkat çektiği aktarıldı.

İHA