Gündem

Paramotorlu terörist havada vuruldu

Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe Kaplan Harekatı kapsamında paramotorlu bir terörist havada vurularak etkisiz hala getirildi. 150 kilogram bomba taşıdığı öğrenilen PKK'lı teröristin saldırısı Mehmetçik'in dikkati sayesinde önlendi. Öldürülen teröristin Hantur eteklerine düştüğü öğrenildi.

Terör örgütü PKK'nın 150 kilogram bombayla saldırı için görevlendirdiği kadın terörist, paramotoruyla hareket halindeyken havada öldürüldü.

Geçen yıl 12 Temmuz'da gerçekleşen olayın detaylarına Sabah gazetesi ulaştı. Buna göre: 'Doğa Zilan' kod adlı terörist Hediye Çerçi, PKK'nın Suriye'den getirdiği 150 kiloluk bomba yükledi.

Ardından Hantur Dağı'nda konumlanan 40 kişilik time saldırı yapmak için yola çıktı. Bölgede gözeyleme yapan tim, paramotoru fark etti.

HAVADA PARÇALANIP DAĞIN ETEKLERİNE DÜŞTÜ

Önce İHA sanılan paramotorun ne olduğu anlaşılınca keskin nişancılar tarafından yoğun ateşe tutuldu. Açılan ateş sonrasında paramotora yüklü bomba infilak etti. Havada parçalanan kadın terörist Hantur Dağı eteklerine düştü.

2015'TE TERÖRİST OLMUŞ

Kadın teröristin 2015'te terör örgütüne katıldığı ve Suriye'nin kuzeyindeki YPG'nin askeri kamplarında maket uçak, paramotor gibi hava araçlarıyla askeri üs bölgeleri ve karakollara yönelik nasıl ve ne şekilde saldırı düzenleneceğine dair sözde branş eğitimi aldığı ve PKK'nın silahlı kadın yapılanması YJA-Star bünyesinde oluşturulan sözde Delal Amed Hava Savunma Gücü içerisinde faaliyet gösterdiği belirlendi. 

Örgütün paramotor, bombalı maket uçak ve drone birimindeyken, kaçarak teslim olan A.D adlı kadın teröristte, Hediye Çerçi'yi fotoğrafından teşhis etti.

 

 

Yorumlar
Günün Videosu
Malatya'da esnaflık yapan bir kişi, dükkanındaki asma kata çıktı. Asma katın ağırlığını taşıyamadığı adam, alt kattaki oğlunun üzerine düştü. O anlar iş yerinin güvenlik kamerasına anbean yansıdı.