Dünya

Panik: Basın açıklaması yapılırken pilotlar bir anda uçaklara koştu!

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile Litvanya Devlet Başkanı Gitanas Nauseda'nın Siauliai Hava Üssü'ndeki basın toplantısı, Rus savaş uçağının izinsiz havalandığı bilgisi gelince bir anda savaş filmlerine dönüştü. Hava üssündeki pilotlar, iki liderin arasından, önünde basın toplantısı yaptıkları uçağa koştu. Savaş jeti havalandıktan sonra basın toplantısına devam edildi.

Bugün Siauliai Hava Üssü'nde İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile Litvanya Devlet Başkanı Gitanas Nauseda'nın düzenlediği basın toplantısında hareketli anlar yaşandı.

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Litvanya'ya gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Siauliai Hava Üssü'nde Litvanya Devlet Başkanı Gitanas Nauseda ile ortak basın toplantısı gerçekleştirmek üzere kamera karşısına geçti.

RUS SAVAŞ UÇAĞI KALİNİNGRAD'DAN İZİNSİZ HAVALANDI

Ancak toplantı, Rus savaş uçağının havalandığı bilgisinin gelmesiyle kesintiye uğradı. Hava üssündeki pilotlar, iki liderin önünde basın toplantısı yapılırken bir anda uçağa doğru koşmaya başladı.

BİR ANDA LİDERLERİN ARKASINDAKİ UÇAKLARA KOŞTULAR

Hava üssünde askeri uçağın önünde düzenlenen basın toplantısında ilk sözü alan Litvanya Devlet Başkanı Gitanas Nauseda'nın konuşması sırasında Rus savaş uçaklarının Baltık’ta havalandığı haberi gelince pilotlar, iki liderin hemen arkasındaki uçağa doğru koştu.

BASIN TOPLANTISI YARIDA KESİLDİ

Hareketli dakikaların yaşandığı hava üssünde basın toplantısı yarıda kesilirken, uçağın önünün açılması için kürsüler ve bayraklar da kaldırıldı.

Rus uçağının haber vermeden bir uçuş gerçekleştirdiği, bu nedenle Litvanya'daki uçağın takip için havalandığı aktarıldı. Uçağın havalanmasının ardından basın toplantısı kaldığı yerden devam etti.

İSPANYOL SAVAŞ JETİ HAVALANDI

Litvanya Genelkurmay Başkanlığı, Baltık hava sahasını denetlemek için NATO görevi kapsamında Litvanya'da bulunan İspanyol savaş uçağının Rusya'nın Kaliningrad bölgesinden bilgi verilmeden havalanmasının ardından harekete geçtiğini belirtti.

İSPANYOL PİLOTLAR, LİTVANYA'NIN TOPRAKLARINI SAVUNUYORLAR

İspanya Başbakanı Sanchez, İspanyol pilotları işaret ederek, 'Litvanya'nın toprak bütünlüğünü savunmak için yaptıkları sıkı çalışma için teşekkür ederiz' dedi.

Sitene Ekle