Koronavirüs |

Pandemi bitti mi? Vakalar neden açıklanmadı?

Sağlık Bakanlığı, 20 Mayıs 2022 Perşembe gününe ait Covid-19 Tablosu'nu yayınlamadı. Tablo, Sağlık Bakanlığı'nın sitesinde güncellenmezken, Bakanlık ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından da konuyla ilgili herhangi bir paylaşım yapılmadı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını boyunca her gün Türkiye'nin Günlük Covid-19 Tablosu'nu paylaşıyordu.

Son dönemde aşılanma oranının artması ve varyantların ölümcüllüğünü azaltması nedeniyle salgın tedbirleri dünya genelinde olduğu gibi Türkiye'de de gevşetilirken, vaka sayıları ve can kayıplarında da büyük düşüş yaşanmıştı. Son dönemde vaka sayısı bin 500'ün altına geriledi, can kayıpları da 3-4'e kadar düştü.

Salgındaki bu olumlu hava herkesi sevindirirken, Sağlık Bakanlığı'nın 20 Mayıs 2022 tarihli Günlük Covid-19 Tablosu'nu paylaşmaması dikkati çekti.

 

 

Yeni tablo Sağlık Bakanlığı'nın "https://covid19.saglik.gov.tr/" sitesinde yayınlanmazken, Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın resmi hesaplarında da paylaşılmadı.

Vatandaşlar vakaların açıklanmamasının nedenini merak ederken, akıllara 'Pandemi bitti mi?' sorusu da geldi.

 

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.