Dünya |

Pakistan'ın Afganistan sınırındaki Ketta şehrindeki patlama kameralarda!

Pakistan’ın genelde Peştunların yaşadığı bir bölgesindeki Ketta kentinde bulunan Ketta Havaalanı'na giden yol üzerinde meydana gelen patlamada 6 kişi yaralandı. Patlamanın yaşandığı Ketta kenti ise Afganistanın sınırına çok yakın mesafede.

Afganistan'ın komşusu ve Taliban ile şüpheli ilişkileri bulunan Pakistan'ın güney batısındaki Belucistan bölgesinde bir patlama meydana geldi. 

Belucistan eyaletinde çoğunlukla Peştunlar yaşıyor. Taliban'ı da çoğunlukla Peştunlar oluşturuyor.

6 KİŞİ YARALANDI

İHA'nın aktardığına göre, Pakistan'ın Belucistan eyaletinde yer alan ve Afganistan sınırına yakın mesafede bulunan Ketta kentinde patlama meydana geldi. Ketta Havaalanı'na giden yol üzerinde meydana gelen patlamada, 6 kişi yaralandı.

MOTOSİKLETE KONAN BOMBA ASKERİ ARAÇ GEÇERKEN PATLADI

Görgü tanıkları, motosiklete yerleştirilen bir bombanın patlatıldığını ifade ederek, patlamanın askeri aracın geçişi sırasında meydana geldiğini belirtti.

Polis tarafından yapılan açıklamada, patlama nedeni ile çevrede bulunan binalarında hasar aldığı aktarılırken, yaralıların hastaneye kaldırıldığı ifade edildi. Patlamanın meydana geldiği bölgenin güvenlik çemberi altına alındığını ifade eden polis, bomba imha ekibinin bölgeye çağırıldığını açıkladı.

5 KİLOGRAMDAN FAZLA PATLAYICI KULLANMIŞLAR

Belucistan İçişleri Bakanlığı, patlamada 5 kilogramdan fazla patlayıcı kullanıldığı belirtti. Belucistan Terörle Mücadele Dairesi (CTD) ise yaralıların durumunun kritik olduğunu aktararak, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Sitene Ekle