Gündem |

CHP'den ayrıldı, yeni parti kuruyor

CHP'den istifa eden ve Gelişim ve Demokrasi Platformu adı altında örgütlenen Özlem Ağırman, yeni parti kuracağını açıkladı. 7 Ekim günü bir basın açıklaması ile partileşme hareketini başlatacağını belirten Ağırman'ın sıkı bir Muharrem İnce destekçisi olması da gözlerden kaçmadı.

Bir süredir Gelişim ve Demokrasi Partisi için kuruluş çalışmalarını sürdüren Özlem Ağırman, 7 Ekim günü bir basın açıklaması ile partileşme hareketini başlatacak.

Oda Tiyatrosu'nda yapılacak basın açıklamasından önce ise bir tiyatro oyunu sergilenecek. Ardından Özlem Ağırman basın açıklaması yapacak.

İNCE DETAYI DİKKAT ÇEKTİ

Ağırman'ın sosyal medya hesabına bakıldığında, bir süredir Muharrem İnce'nin "Memleket Hareketi' kapsamında yaptığı ziyaretlerden ve konuşmalardan paylaşımlar yaptığı görülüyor.

ÖZLEM AĞIRMAN KİMDİR?

1989’da Mimar Sinan Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun oldu. 1999’da memuriyetten ayrıldıktan sonra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesi oldu. 2001- 2003 tarihlerinde CHP Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, 2003-2005 tarihleri arasında CHP Tuzla İlçe Yönetim Kurulu İlçe Sekreterliği görevini yaptı. Aynı zamanda bir sanatçı olarak iki albüm çıkardı.

1 Kasım’da 26. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde, müzik uğraşlarına son vererek CHP’den aday adayı olarak siyasi yolculuğuna devam etti. 2015 seçimlerinden itibaren de bir sonraki seçimlerde milletvekili adayı olmak için ara vermeden çalışmalarına başladı. 27. Dönem milletvekilliği seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekilliği Aday Adayı oldu.

24 Haziran seçimlerinden sonra, demokratik bir kurultayı talep etmek ve parti içi muhalif çizgisi nedeniyle başka pek çok partili gibi disiplin kuruluna verildi. İstanbul İl Disiplin kurulunun “İhraç ” kararı sonrasında YDK'ya başvurmadan CHP'den istifa etti.