Yaşam

Otoyolda fuhuş oyunu! Kız çocuğuyla sürücüleri durdurup ilişki teklif ettiler...

Adana-Mersin otoyolunda araçları durdurarak fuhuş yaptıklarını söyleyen dolandırıcı kadınlar, sürücüleri birliktelik teklifi ile kandırıp tek tek gasp etti. Para vermek istemeyen sürücüleri ise yanlarında getirdikleri küçük yaştaki çocukla tehdit ettiler. Gelin arabası sürücüsünü bile dolandıran kadınlar, "Polise söylersen, küçük kıza cinsel istismarda bulundu deriz." diyerek zor durumda bıraktılar. İşte saniye saniye o anlar...

Fuhuş bahanesiyle otoyoldaki araçları gasp eden "Cono aşireti" olarak bilinen aile üyelerinin dolandırıcılık anları kameralara yansıdı. Ailedeki kadınların akşama kadar otoyol köprüsünde bekleyen bir erkeğin cep telefonu ile bildirdiği araçları durdurdurarak dolandırıcılık yaptığı tesğit edildi.

POLİSE ŞİKAYET EDERSEN "KÜÇÜK ÇOCUĞU İSTİSMAR ETTİ" DERİZ

Aralarında yaşı küçük kız çocuklarının da olduğu en az 2 kadın belirlenen aracı durdurup sürücünün yanına bindikten sonra “Biz parasıyla fuhuş yapıyoruz 200 lira verirsen bu iş biter” dedikten sonra sürücü kabul edince hemen kadının camdan el işaretiyle diğer kadınları çağırdığı bu sırada kadının da sürücünün üzerinde para olup olmadığını kontrol ettiği daha sonra da gelen kadınlarla birlikte sürücüyü gasp ettikleri belirlendi. Ayrıca sürücüyü de “Bizi polise şikayet edersen, biz de küçük yaştaki kıza cinsel istismarda bulundu diye şikayetçi oluruz. Ya da telefonunu aldık buradan eşini arayıp bizle fuhuş yaptı deriz aileni yıkarız” diye tehdit ettikleri de belirlendi. Bu nedenle zanlıların kısa sürede 100 kişiyi gasp etmesine rağmen şikayetçi sayısının 20 olduğu öğrenildi.

 

DENEYİMLİ HIRSIZLAR BEZ KULLANMIŞ

Polisin zanlılara bundan 3 yıl önce de operasyon yaptığı, bu operasyonda birçok zanlının araçlardaki parmak izinden yakayı ele verdiği, bu nedenle kadınların otoyolda ellerinde bezle bekledikleri, durdurdukları aracın kapısını açarken bez kullandıkları, yanlışlıkla çıplak elle dokundukları yerleri de bezle sildikleri tespit edildi. Elinde bez olmayan kadınların ise kıyafetlerini ellerine geçirerek etrafa dokundukları öğrenildi.

 

GELİN ARACI SÜRÜCÜSÜ DE FUHUŞ VAADİYLE KANDIRILIP SOYULDU

Zanlı kadınların otoyolda geçen birçok aracı durdurarak para, cep telefonu, araçtaki müzik setini bile gasp ettikleri görüldü. Zanlıların durdurdukları bir gelin aracının sürücüsünü de fuhuş yapma vaadiyle kandırıp 5 bin 500 lirasını aldıkları tespit edildi. Sürücünün bir süre parasını geri almaya çalıştığı ancak Cono kadınlarının birdenbire çoğalarak parayı vermediği tespit edildi. Ayrıca bir sürücünün de zanlı kadınları kovaladığı, kadınların ise sürücüyü taşladığı görüldü. Kadınların bir sürücüden 77 bin lira gasp ettiği, otoyoldan geçen bir yabancı uyruklu tırı durdurup sürücüyü soyup parayı da iç çamaşırına sakladığı belirlendi. Kadınların akşam üzeri ise onları getiren erkekler tarafından alındığı belirlendi.

FUHUŞ OYUNLARI SANİYE SANİYE KAMERADA

Kadınların gasp ve hırsızlık anları ise saniye saniye görüntülendi. Adana polisi bu görüntülerden yaptığı tespitlerden sonra Mersin polisiyle birlikte ortak bir operasyon yaptı. Özel harekat polisleri, narkotik köpeklerinin de destek verdiği ve bin polisin katıldığı operasyonda 16’sı erkek, 26’sı kadın olmak üzere toplam 43 kişi gözaltına alındı. Ayrıca adreslerde yapılan aramalarda pompalı tüfek, kuru sıkı tabanca, uyuşturucu, bıçak ve çok sayıda fişek ele geçirildi.

 

14'Ü KADIN 20 KİŞİ TUTUKLANDI

Zanlılar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılardan 14’ü kadın 20’si tutuklanırken, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

(İHA)

Sitene Ekle