Otoyol kenarındaki çöpten çıkanlar şoke etti: Değer biçilemiyor...

Almanya'da otoyol kenarında bulunan çöp konteynerinin içinden paha biçilemez tablolar çıktı. Ünlü ressamlar tarafından yapılmış tabloları gören polisler tabloların sahiplerine ulaşamayınca kamuoyunun bilgisine başvurdu.

Almanya’da Köln kenti polisi 18 Mayıs tarihinde otoyolda bulunan çöp konteynerinde, ünlü Hollandalı sanatçı Samuel van Hoogstraten tarafından yapılan bir çocuğun portresi ile İtalyan sanatçı Pietro Bellotti'nin 1665'te yaptığı kendi portresinin 64 yaşındaki bir kişi tarafından bulunduğunu belirtti.

POLİS SAHİPLERİNE ULAŞAMADI

 Köln polisi, iki tablonun da uzmanlar tarafından incelendiğini ve tabloların orijinal olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu açıkladı. Tabloların sahiplerine ulaşamayan polis, kamuoyunun bilgisine başvurdu.

Otoyol kenarındaki çöpten çıkanlar şoke etti: Değer biçilemiyor...

İKİSİ DE ÇOK DEĞERLİ SANATÇININ ESERİ

Ünlü İtalyan ressam Pietro Bellotti, 1627 ile 1700 yılları arasında yaşamış ve Venedik’te zengin ailelerin koruyuculuğunda değerli eserler vermiş ressam olarak biliniyor. Bulunan diğer tablonun ise Samuel van Hoogstraten’e ait gülümseyen çocuk portresi olduğu belirtildi. Resimlerinde perspektifi iyi kullanan Hoogstraten’in, Amsterdam'da Rembrandt'ın öğrencisi olarak biliniyor.

Otoyol kenarındaki çöpten çıkanlar şoke etti: Değer biçilemiyor... - Resim : 2

 

 

Otoyol kenarındaki çöpten çıkanlar şoke etti: Değer biçilemiyor... ile ilgili etiketler Çöp Almanya ressam tablo otoyol