Yaşam

Otobüste mastürbasyon rezaleti

İstanbul'da İstinye Dereiçi-Kabataş seferi yapan İETT otobüsünden bir kişinin kendini tatmin ettiği görüntülere yansımıştı. Sanığın 3 yıla kadar hapis cezası ile yargılanmasına başlanıldı. İlk duruşmaya katılmayan 44 yaşındaki M.R.Ö. adlı sanık için yakalama kararı çıkartıldı. Cep telefonu ile kaydedilen mastürbasyon anları ise dosyaya delil olarak girdi.

İğrenç olay İETT'nin İstinye Dereiçi-Kabataş arasında sefer yapan otobüsünde yaşanmıştı. 26 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen olayda mastürbasyon yaptığı iddia edilen M.R.Ö.’nün (44) hareketleri yan koltukta oturan kadın yolcu tarafından cep telefonu ile kayda alınmıştı.

Sanık M.R.Ö., görüntülerini çeken P.Ç.’nin şikayeti üzerine Beşiktaş Meydan’ındaki otobüs duraklarında otobüsten indiği sırada gözaltına alındı. Emniyette, 5’i cinsel taciz, 1’i hayasızca hareketler olmak üzere toplamda 7 ayrı suç kaydı belirlenen M.R.Ö. hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede ‘cinsel taciz’ suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapsi talep edilmişti.

Sanık M.R.Ö.’nün bu suçlama ile yargılandığı davanın ilk duruşması gerçekleştirildi. İstanbul 46. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya müşteki P.Ç. katılırken, sanık M.R.Ö.'nün olmadığı görüldü.

Hakim, hakkında zorla getirme kararı bulunan sanığın talimat mahkemesine gitmediğini ve adresinde temin edilemediğini ifade etti.

İĞRENÇ EYLEM YARIM SAAT SÜRDÜ

Duruşmada beyanda bulunan tanık müşteki P.Ç., "Sanık bulunduğum otobüsteydi. Onun bulunduğu yere parelel olacak şekilde diğer taraftaki koltuğa oturdum. Sanık, elini pantolonunun içine sokmadan, pantolonun üzerinden cinsel organıyla oynamaya başladı. Bunu yaparken sürekli bana bakıyordu. Net bir şekilde, eylemini bana yönelttiğini anladım ve gördüm. Telefonum ile olanı biteni kaydettim. Yaklaşık yarım saat eylemine devam etti. Bir ara uyudu, sonra tekrar aynı hareketleri yaptı. Şikayetçiyim. Davaya katılmak istiyorum" dedi. 

P.Ç.'nin davaya katılma talebinin kabulüne karar verilmesini talep eden duruşma savcısı, eksik hususların da giderilmesini istedi. Müşteki P.Ç.’nin davaya katılma talebini kabul eden mahkeme, duruşmaya gelmeyen sanık hakkında da yakalama emri çıkarılmasına karar verdi. Duruşma ertelendi. 

Günün Videosu
Başakşehir'de tamirden çıkığı öğrenilen İstanbul Otobüs A.Ş.'ne bağlı bir halk otobüsü aniden alev alev yandı. Alev topuna dönen otobüsün o anları çevredeki vatandaşların telefon kamerasına yansıdı. Otobüsteki yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü. İşte o korkunç yangın anları...