Popüler Haberler |

Otobüs seferleri ne zaman başlayacak? Şehirler arası otobüs seferleri ne zaman açılacak?

Otobüs seferleri ne zaman başlayacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında alınan kararları açıkladı. 15 ilde uygulanan seyahat kısıtlaması 1 Haziran itibariyle kaldırılacak. Otobüs firmalarının biletleri ne zaman satışa çıkaracağı merak ediliyor. Otobüs seferleri ne zaman başlayacak? Sorusunun cevabı araştırılmaya başlandı. İşte Şehirler arası otobüs seferleri ne zaman açılacak? Merak edilen detaylar haberimizde...

Otobüs seferleri ne zaman başlayacak? 15 ilde uygulanan seyahat kısıtlaması 1 Haziran itibariyle kaldırılacak. Otobüs firmalarının biletleri ne zaman satışa çıkaracağı merak ediliyor. Otobüs seferleri ne zaman başlayacak? Sorusunun cevabı araştırılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında alınan kararları açıkladı. İşte Şehirler arası otobüs seferleri ne zaman açılacak? Merak edilen detaylar haberimizde...

OTOBÜS SEFERLERİ NE ZAMAN AÇILACAK?

Normalleşme adımlarının atılmaya başlanmasıyla birlikte duran ulaşım da yeniden canlanmaya başlıyor. Bu kapsamda Türkiye'nin 4 büyük otobüs firması seferlere başlayacağını duyurarak, müjdeyi verdi.

4 Haziran'da seferlere başlayacak firmalar şöyle: Pamukkale,Ulusoy, Metro ve Kamilkoç.

ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT YASAĞI KALKTI MI?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi dün Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Videokonferansla 9'uncu kez gerçekleşen ve yaklaşık 4 saat süren toplantının ardından millete seslenen Erdoğan, yeni tip koronavirüsle mücadelede gelinen aşamayı ve normalleşme yönünde atılacak adımları açıkladı:

Şehirlerarası seyahat sınırlaması 1 Haziran'dan itibaren tamamıyla kaldırılmıştır. Olumsuz bir durum görmemiz halinde bazı illerimiz için bu kısıtlamayı yeniden getirebiliriz. İdari izinde bulunan, esnek çalışma sisteminde olan kamu personeli 1 Haziran tarihi itibarıyla normal mesaiye başlayacak. Kreşler ve bakımevleri 1 Haziran'da açılacak.