Dünya |

Otobüs durağında bekleyenlere ateş açtı

Rusya’da sinir krizi geçiren genç dehşet saçtı. Büyükannesini öldüren 18 yaşındaki genç ardından evden çıkarak otobüs durağında bekleyenlere ateş açtı. Olayda toplam 4 kişi öldü, 3 kişi ise yaralandı. Rus polisi alarma geçerken kayıplara karışan gencin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Rusya’nın Nijni Novgorod şehrine bağlı Bor köyünde yaşayan 18 yaşındaki Daniil Monakhov, evde büyükannesiyle tartışırken sinir krizi geçirerek yaşlı kadını pompalı tüfekle öldürdü. Ardından yanına aldığı 50 mermi ile dışarıya çıkan Monakhov, köydeki otobüs durağında bekleyen kişilere rastgele ateş açtı.

Monakhov’un açtığı ateş sonucu durakta bekleyen 3 kişi hayatını kaybederken, 3 kişi de yaralandı. Olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edilirken, yaralılar hastaneye kaldırıldı.

Monakhov ise olayın ardından kayıplara karıştı. Saldırgan gencin yakalanması için polis geniş çaplı operasyon başlattı. Bölgedeki tüm yollar kapatılırken, arama timleri kuruldu. Monakhov’u arama çalışmaları devam ediyor.