Magazin |

Oscar Ödüllerine damga vuran tokat karşılığında Will Smith ödül, Chris Rock 15 milyon dolar mı aldı?

1929'dan bu yana verilen Oscar Ödülleri, bu yıl 94. kez sahiplerini buldu. Canlı yayınında, eşi Jada Pinkett Smith'in kısa kestirdiği saçlarıyla ilgili espri yapan sunucu Chirs Rock'ı tokatlayan Will Smith'in bu hareketi Oscar Ödüllerine damga vurdu. Will Smith'in Chris Rock'a attığı tokatın gerçek mi yoksa kurgu mu olduğu tartışılırken, bu tokat karşılığında Will Smith, ilk Oscar ödülünü, Chris Rock'ın da 15 milyon dolar aldığı öne sürüldü.

Önceki gün Los Angeles’ta Dolby Theatre’da düzenlenen törenle 94. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu. Törende, Will Smith'in sunucu Chris Rock'a tokat atması damga vurdu. Bu olay sonrası törenin yıllar içinde kaybolan ilgisi yeniden canlandı. Dedikodulara göre; tamamen kurgu olan bu tokat karşılığında Will Smith, ilk Oscar'ını; Chris Rock da 15 milyon dolar aldı.

Bu sene pandemi öncesinde olduğu gibi yine geniş bir katılımla Los Angeles'ta düzenlenen görkemli törene Will Smith damgasını vurdu.

Saklambaç'ın haberine göre; Sunucu Chris Rock, Smith'in yanında oturan eşi Jada Pinkett Smith'in saç kıran hastalığıyla nedeniyle kazıttığı saçlarıyla ilgili espri yaptı. Bu sözleri karşısında ünlü aktör, gülerken eşi hayli bozuldu. Eşinin mutsuzluğunu gören Will Smith, şaşkın bakışlar eşliğinde sahneye çıktı ve Chris Rock'a okkalı bir tokat attı. Bir kısım Smith'i desteklerken bazıları da tepki gösterdi. İddiaya göre, tüm bu yaşananlar kurguydu. Chris Rock, Will Smith'in kendisine tokat atması karşılığında 15 milyon dolar aldı.

İLK BAŞTA TOKAT İÇİN ÖZÜR DİLEMEMİŞTİ...

Ödülünü almak için sahneye çıktığında gözyaşlarıyla özür dileyen Will Smith, ''Akademi'den özür dilemek istiyorum. Tüm aday arkadaşlarımdan özür dilemek istiyorum. Sanat hayatı taklit eder. Çılgın babaya benziyorum, tıpkı Richard Williams hakkında söyledikleri gibi. Ama aşk sana çılgınca şeyler yaptırır.'' demişti. Smith'in tokat attığı Chris Rock'tan özür dilememesi ise dikkat çekmişti.

WİLL SMİTH, CHRİS ROCK'TAN ÖZÜR DİLEDİ

Yaşanan olayın ardından sessizliğini bozan ünlü oyuncu, sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı:

"Şiddetin her türü zehirli ve yıkıcı. Benim dün geceki hareketlerim kabul edilemez ve affedilemez. Espriler işin bir parçası fakat Jada'nın sağlık durumuyla ilgili bir espri bana çok fazla geldi ve duygusal davrandım. Kamuoyunun önünde senden özür dilemek istiyorum Chris. Sınırı aştım ve hatalıydım. Çok utandım ve hareketlerim olmak istediğim adamı göstermiyor. Dünyada şiddete yer olmamalı."