"Ormana da kaçak girilir mi?" demeyin: Kapanları böyle etkisiz hale getirdiler

İstanbul'da bulunan Belgrad Ormanı'na ücretsiz girmek isteyen vatandaşların bulduğu yöntem akıllarda durgunluk yarattı.

Hafta sonunda güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar ormanlara akın etti. İstanbul'da ise Belgrad Ormanı'nda yaşanan olay 'pes' dedirtti. 

Belgrad Ormanı'na otomobiliyle gelenlerden 30 lira, minibüsle gelenlerden 90 lira, motosikletiyle gelenlerden ise 22 lira ücret alınıyor. Ancak araçlarıyla gelenlerin bazıları ormana girişte alınan ücreti ödememek için ilginç yöntemler buldu.

 KAPANLARI KAPATIP ÜCRETSİZ GEÇMEYE ÇALIŞTILAR

Bazı sürücüler, Belgrad Ormanı'nın çıkış kapısındaki kapanların üzerine paspas atarak ya da ayakları ile basarak etkisiz hale getirerek ücretsiz giriş yapıyor.

Giriş ücreti vermek istemeyenlerin 'kapan oyunu'

Daha çok motosiklet sürücüleri bu yönetimi kullanırken, kaçak yollarla girenlerin arasında hatlı minibüs ile gelenlerin olduğu da görülüyor. Çıkış kapısında herhangi bir görevli bulunmayan Belgrad Ormanı'na kaçak giriş yapanlar hem kendi lastiklerine zarar veriyor hem de ters yönden giderek diğer sürücüleri riske atıyor.

"Ormana da kaçak girilir mi?" demeyin: Kapanları böyle etkisiz hale getirdiler - Resim : 2

"Ormana da kaçak girilir mi?" demeyin: Kapanları böyle etkisiz hale getirdiler ile ilgili etiketler İstanbul Orman Belgrad Para belgrad ormanı kapan ücret paspas