Gündem

Orhan Miroğlu'ndan Hasan Cemal'e 'Öcalan' tepkisi

AK Parti'li eski Milletvekili Orhan Miroğlu, bugünkü köşe yazısında 'Barışın yolu önce PKK'nın silah bırakmasından geçiyor!' diyen Hasan Cemal'e sert tepki gösterdi. Miroğlu, "Bir insanın yazarlık ömrünün neredeyse tümünü bir ulusal meseleyi anlamaya adayıp, kocaman bir yanlış sonuca varması ne garip!" ifadesini kullandı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

T24 yazarı Hasan Cemal, bugünkü köşe yazısında terör örgütü PKK'nın silah bırakmasını sağlayan gücün İmralı'da cezaevinde bulunan terörist başı Abdullah Öcalan olduğunu savundu. Cemal, 2013 yılındaki Nevruz'u işaret ederek şu ifadeleri kullandı:

"21 Mart 2013 Nevroz'unda "Zamanın ruhunu okuyamayanlar, tarihin çöp tenekesine giderler, suyun akışına direnenler uçuruma sürüklenirler" diye İmralı'dan seslenen Öcalan'ın
bugün hâlâ PKK'nın silah bırakmasını sağlayacak, PKK'yı dağdan indirecek yegane güç olduğu kanısındayım."

ORHAN MİROĞLU'NDAN SERT TEPKİ

Hasan Cemal'in 'çözüm' için Öcalan'ı işaret etmesine AK Partili eski milletvekili Orhan Miroğlu sert tepki gösterdi. Miroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Öcalan'ın terör örgütü PKK'ya silah bıraktıramayacağını vurgulayarak şunları söyledi:

"Bir insanın yazarlık ömrünün neredeyse tümünü bir ulusal meseleyi anlamaya adayıp, kocaman bir yanlış sonuca varması ne garip!Hasan Cemal’ı kastediyorum.Öcalan’ın PKK’ya silah bıraktıracağına inanıyor! Bunca tecrübeden sonra! PKK’yı kim yönetiyorsa bunu o yapar, yani ABD yapar!"

Miroğlu'nun paylaşımına yorum yapan Erhan Yalvaç ise "Çözüm sürecinde PKK'ya ''Niye silah bırakacaksınız...Sakın bırakmayın...'' diyen Hasan Cemal o söylemle kendi kendisini etkisiz hale getirmişti" dedi.

HDP'NİN ADAYLARINI KANDİL BELİRLİYOR

Öte yandan daha İmralı tutanaklarında HDP'nin milletvekili adaylarının Kandil tarafından belirlendiği ortaya çıkmıştı. Terörist başı Öcalan'ın HDP'li Sırrı Süreyya Önder'e bu milletvekili adaylarını Kandil'in belirlediğini öğrenmesi sonrası sert tepki gösterdiği tespit edilmişti. Öcalan'ın "Siz kendiniz belirleyin diye talimat verdim, neden onları dinliyorsunuz?" dediği öğrenilmişti.

Yorumlar
Günün Videosu
Marmara'yı kaplayan deniz salyalarının temizlenmesi için 8 Haziran'da seferberlik başlatıldı. Çalışmaların ilk başladığı yer olan Caddebostan Plajı'nda salyaların tamamen temizlenmediği görüldü. Ancak vatandaşlar buna aldırmadan yüzmeye devam etti.