Magazin |

Örfi nikah kıydılar: Seyhan Soylu, Seda Sayan'ın eski aşkı Ata Çağlayan ile evlendi

Al Sana Haber programının moderatörü Seyhan Soylu, Seda Sayan'ın eski aşkı Ata Çağlayan ile evlendiğini duyurdu. 56 yaşındaki Sisi lakaplı Seyhan Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 43 yaşındaki organizatör Ata Çağlayan'la örfi nikah kıydıklarını açıkladı. Soylu, ''Her din, mezhep, inançta evlenip ahirette de buluşmak istedik'' ifadelerini kullandı.

Sisi lakaplı Seyhan Soylu, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla Seda Sayan'ın geçtiğimiz yıl kısa süreli aşk yaşadığı Ata Çağlayan'la evlendiğini duyurdu. Son dönemde geçirdiği estetik operasyonlarla gündem olan ve bambaşka bir görünüme kavuşan Seyhan Soylu, müjdeli haberi sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı. Seyhan Soylu kısa süre önce birliktelik yaşamaya başladığı Ata Çağlayan ile sürpriz bir kararla evlendi. İşte detaylar...ÖRFİ NİKAHLA EVLENDİLER


Kısa süre önce kendisinden 13 yaş küçük olan Ata Çağlayan'la aşk yaşamaya başlayan Seyhan Soylu sürpriz gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurmuş ve ''Uzun yollardır aşka inanmayan ben. Şimdi aşkım krokisini çıkarır oldum. Benim yumuşacak pamuk gibi yapan adam Ata Çağlayan seni seviyorum. Çok yakında süprizimiz var.'' ifadelerini kullanmıştı. İkilinin ani evlilik kararı herkesi şaşırttı.


EVLENDİĞİNİ SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

'Sürprizim var' diyen Seyhan Soylu bugün ise bombayı paylattı. 56 yaşındaki Seyhan Soylu, kendisinden 13 yaş küçük olan Ata Çağlayan ile evlendiğini duyurdu. Sürpriz gelişmeyi Instagram hesabından takipçileriyle de paylaşmayı ihmal etmeyen Seyhan Soylu ''❤️ “ ORFİ NİKAH “ İLE ❤️ EVLENDİK. @ata_caglayan Haftaya diğer ritüellere başlıyoruz. Her din, mezhep, inançta evlenip ahirette de buluşmak istedik. Türkiye’de pek bilinmeyen be çok tartışılacak bir NİKAH türü ( ORFİ NİKAH )'' dedi.


Seyhan Soylu yaptığı diğer paylaşımda ise şu ifadeleri kullandı...


''Ata Çağlayan ile evlenme kararı aldık. Hem de ahirette de birbirimizin olması için kavuşmamıza engel bir tek eksik bir şey kalmaması için, her din, mezhep ve inançta nikah kıymaya karar verdik. İlk nikahımız 'örfi nikah' dün gece kıydık.''


''Allah nasip ederse değerli eşim Ata Çağlayan diğer İslami, Türk, şamanizm dahil tüm nikah ritüellerimi yapmak istiyoruz.''


''Örfi nikah ik kez eski Mısır'da görülen aşkta iki kişi ve şahit olarak da yalnızca Allah'ı şahit tutmak isteyen kara sevdalıların nikahı olarakta bilinir.''

 

Filiz Akın'a benzemek için 10 farklı estetik operasyon yaptıran Seyhan Soylu son haliyle Seda Sayan'a benzetilmişti. Soylu, Seda Sayan'a benzetilmekten rahatsız olup geçtiğimiz günlerde bir operasyon daha geçirmişti. Aşkı için yeniden ameliyat masasına yatan Seyhan Soylu, 'Seda Sayan ‘nın eski sevgili Ata Çağlayan ile birlikteyim diye yok efendim Filiz Akın yerine Seda Sayan’a benzedi demeleri üzerine bazı medya kuruluşların da bu haber yer aldı. Hiç alakası yok. Buna mahal vermemek için ve Ata’ya geçmişi hatırlatmamak için tekrar ameliyat olmaya karar verdim.' demişti.


ATA ÇAĞLAYAN HAKKKINDA

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan İbrahim Ata Çağlayan, 1978 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Yüksek lisansını Kültür Üniversitesi Bilgisayar Yüksek mühendisliği bölümünde yapan Çağlayan, Hollanda Amsterdam'dan merkezli World Business Assembly (Dünya İş Konseyi) Uluslararası Organizasyon Direktörlüğünü üstlenmişti.

ATA ÇAĞLAYAN 2 YIL ÖNCE İLK EVLİLİĞİNİ SONLANDIRMIŞTI

Organizatör Ata Çağlayan, 2009 yılında meslektaşı Banu Noyan ile Hollanda Türk Büyükelçiliği'nde Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan'ın kıydığı nikahla dünyaevine girmişti. Ancak çiftin evliliği sadece 7 ay sürmüştü. Çift 2020 yılının Şubat ayında Beykoz Adliyesi’nde görülen davayla tek celsede boşanmıştı.