Gündem

"Önünüzde AK Parti'nin hizmetleri var, size sorarlar: Onun üzerine ne koyacaksınız?"

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Eskişehir Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda yaptığı konuşmada muhalefete seslendi. Yıldırım, "Bugün iktidara talip olanlar, elbette ki iktidar olmak isteyebilir ancak bunun için önünüzde AK Parti'nin hizmetleri var. Size sorarlar: Onun üzerine ne koyacaksınız?" ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Yıldırım, Eskişehir Ticaret Odası Kongre Merkezi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen AK Parti Eskişehir Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuştu.

"NEYİ DAHA FAZLA YAPACAKSINIZ?"

İnsanı yüceltmenin lafla değil, insana hizmetle olacağını belirten Yıldırım, "Bugün iktidara talip olanlar, elbette ki iktidar olmak isteyebilir ancak bunun için önünüzde AK Parti'nin hizmetleri var. Size sorarlar: Onun üzerine ne koyacaksınız? Neyi daha fazla yapacaksınız da Eskişehirli size ilgi gösterecek, destek verecek? Diğer siyasi partilerden gelecek seçimlere yönelik hiç böyle bir şey duydunuz mu?" diye konuştu.

Muhalefetin Türkiye'ye, terörle mücadeleye, ekonomiye, eğitime, adalete yönelik hiçbir önerilerinin, projelerinin olmadığını dile getiren Yıldırım, "Önümüzde 1,5 yıl var; 2023'e giden yolda, güven ve istikrarla tekrar Eskişehir'de yeni bir destan yazmaya var mıyız? Liderimizi, Cumhurbaşkanımızı rekor oyla Eskişehir'den tekrar seçecek miyiz?" ifadesini kullandı.

"BÖLGEDE VE ÜLKEDE OYNANAN OYUNLAR BOZULACAK"

Yıldırım, Cumhur İttifakı'yla, ülkenin birliği, beraberliği, kardeşliği için bölgede ve ülkede oynanan oyunları bozacaklarını vurguladı.

Türkiye'nin zor bir coğrafyada yer aldığını anlatan Yıldırım, şöyle devam etti: "Coğrafya kaderdir. İbni Haldun böyle söylüyor. Bu, bizim kaderimiz. Bizim kaderimiz, sadece 780 bin kilometrekare vatan toprağıyla, 492 bin kilometrekare 'Mavi Vatan'la sınırlı değil. Biz, coğrafyamızdan da sorumluyuz. Karabağ'dan da Irak'tan da Suriye'den de Libya'dan da sorumluyuz. Oralarda yaşayan mağdur ve mazlum milletlerin güvendiği ülke Türkiye, lider Recep Tayyip Erdoğan'dır. Onun için daha çok çalışacağız, daha çok gönüllere gireceğiz, daha çok vatandaşlarla hemhal olacağız, bir araya geleceğiz. Hizmetler, tabii ki yapılacak, yapılıyor ama hizmetlerin yeterli olduğunu asla düşünmeyeceğiz. Gönüllere de yollar yapacağız."