Yaşam |

Önce minibüs şimdi de İETT otobüsü! Maske takmayan kadın yine ortaya çıktı...

Maltepe'de geçen aylarda minibüste maske takmadığı için ceza yazılan kadın bu sefer de İETT otobüsünde olay çıkardı. Otobüste maske takmadığı için ceza yazılan kadın İETT otobüsünde polislere sorun çıkardı. İşte o anlar...

İstanbul Maltepe'de geçtiğimiz aylarda meydana gelen olayda, minibüste maske takmadığı gerekçesiyle diğer yolcularla tartışan ve ardından polisin yazdığı ceza makbuzunu yırtan Fatma Alemdar isimli kadın, bu kez Sancaktepe'de İETT otobüsünde sorun çıkardı. Yolcuların tepki gösterdiği kadına, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından ceza yazıldı.

UYARILARA ALDIRIŞ ETMEDİ

29 Ağustos Pazar günü akşam saatlerinde Sultanbeyli -Kartal hattında çalışan İETT otobüsüne maskesiz binen kadın yolcu ile diğer yolcular arasında tartışma çıktı. Yolcuların uyarılarına rağmen maske takmayan Fatma Alemdar'a otobüsteki diğer yolcular tepki gösterdi. Tartışmanın büyümesi üzerine otobüs şoförü maske takmayan yolcunun otobüsten inmesini istedi. Ancak kadın bunu kabul etmedi. Bunun üzerine sürücü, otobüsü durdurarak polis ekiplerine haber verdi.

 

POLİSLERE DE DİRENDİ

İhbar üzerine olay yerine gelen polis, kadın yolcunun aşağıya inmesini istedi. Uyarılara aldırış etmeyen Fatma Alemdar otobüsten inmeyeceğini söyleyerek polise direndi. Polis maske takmayan kadını kolundan tutarak otobüsten aşağıya indirdi. Kadına, maske takmamak, sosyal mesafeye uymamak ve polisepolise mukavemetten işlem yapıldığı öğrenildi. Yaşanan tartışma ve kadın yolcunun otobüsten indirilmesi başka bir yolcunun cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

 

DAHA ÖNCE MAKBUZU YIRTMIŞTI

Otobüste maske takmadığı için diğer yolcuların tepki gösterdiği kadın, geçtiğimiz aylarda Maltepe'de yine minibüste maskeyi kurallarına uygun takmadığı için yolcularla tartışmıştı. Minibüsteki Fatma Alemdar'ın kuralına uygun maske takmadığını iddia eden yolcular, durumu polise bildirdi. Bunun üzerine trafik polisleri, Fatma Alemdar'ı uyararak maskeyi burnunu kapatacak şekilde takmasını istedi. Maskeyi takmamakta ısrar eden kadına polis ceza yazmıştı. Alemdar ise polisin yazdığı ceza makbuzunu yırtmıştı.

Sitene Ekle