Popüler Haberler |

Ömür Gedik şort olayı nedir? G string şort ne demek?

Ömür Gedik şort olayı nedir? Hürriyet yazarı Ömür Gedik,sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşım ile gündem oldu. Gedik, Twitter hesabından kısa şort giymiş bir kişinin popo görüntüsünü paylaştı.Gedik'in yazdığı satırlar ise tartışma yarattı. Devamında ise attığı twette "Şort giymeyin demiyorum, G string şortla şehirde dolaşmayın diyorum..." dedi. Peki G string şort nedir? Detaylar haberimizde...

Ömür Gedik şort olayı nedir? Ömür Gedik, Twitter'Dan yaptığı paylaşım ile tartışma yarattı. Gedik'in yaptığı şort paylaşımı Twitter'da olay oldu. Şort paylaşımın devamında da Gedik tweetler attı. Gedik'in attığı tweetlerde yer alan G string şort ise gündemde de merak konusu oldu. Peki Ömür Gedik'in şort olayı nedir? G string şort ne demek? Merak edilen detaylar haberimizde...

Hürriyet yazarı Ömür Gedik, Twitter hesabından "Şehir içinde şöyle gezenler var. şort ak ama doz aşımına karşıyım... Ne var bunda diyenleri bi görelim bakalım..." sözleri ile kısa şort giymiş bir kişinin popo fotoğrafını paylaştı.


Gedik bir başka paylaşımında ise, "İstanbul AVM’lerindeki bazı kızların şortlarının boyu gerçekten ayıp sınırını aşmış durumda... Plajda değilsiniz diyeceğim ama bence zaten bilerek yapıyorlar..." ifadelerini kullandı.

Bu paylaşımarın ardından sosyal medyada "Şehirde böyle şort giyilir mi giyilmez mi?" tartışması başladı.

Gedik'e takipçilerinden de tepki yağdı.

Ömür Gedik diğer paylaştığı tweette ise şu ifadeleri kullandı;

G-String nedir?

G-String, bir string türüdür, dar bir kumaş parçası, deri ve atlas genitalleri örten, kalçaların arasından geçen ve kalçaların etrafındaki bir bel kemiğine tutturulan bir parçadır. Önden bakıldığında klasik iç çamaşırlarlara benzeyen, arka tarafı ise kalçaların arasından geçen bir ipten ibaret olan bir iç çamaşırı türüdür.

ÖMÜR GEDİK KİMDİR?

Ömür Gedik, 22 Aralık 1970 tarihinde doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Filolojisi'nden 1992'de mezun oldu. Üniversite yıllarında okulun müzik klübünde aktif olarak çalıştı. Bölümün seçmeli olarak verdiği sinema derslerine katıldı. Ayrıca sınırlı sayıda öğrenci ile gerçekleştirilen creative writing derslerinde beş dönem boyunca hikaye ve senaryo yazımı üzerinde çalışmalar yaptı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Sabah Dergi Grubu'nda çalışmaya başlayan Ömür Gedik, 1993'te Hürriyet'e geçti. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Bölümü'nde 1 sene okutmanlık yaptı. 1999 yılında Hürriyet Kültür Sanat Servisi'nde görev yapmaya başlayan Ömür Gedik'in Hürriyet Kelebek'te ağırlıklı olarak sinema üzerine yazılara yer verdiği bir köşesi vardır. Televizyonculuğa 2004′te başlayan Ömür Gedik 1 sene boyunca tv8′de sinema içerikli Stüdyo programını hazırladı ve sundu. 2005′ten itibarenKanal D'de yayınlanan sinema programı Cinemania'yı hazırlayıp sunmaktadır. 2012 Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin açılışı Ömür Gedik tarafından yapıldı.

Ömür Gedik üniversite yıllarında kendi kurduğu grupla başladığı müzik hayatını Teoman, Burak Kut ve Halil Sezai ile düet yaptığı ilk maxi single'ı "Portakal, Orda Kal" ile profesyonelliğe taşıdı.Halil Sezai ile seslendirdiği Paramparça o yılın en çok dinlenen ikinci şarkısı oldu. Bunun ardından ünlü İtalyan şarkıcı Al Bano ile düet yapan ve İskender Paydaş ile çalışan Gedik gazeteciliğinin yanında sahne hayatına da devam ediyor.

2015 yılında çıkarttığı "Hey Onbeşli" ve "Karşılaşma" isimli single çalışmaları ile büyük beğeni toplayan Gedik, çeşitli festival ve etkinliklerde de sahne alıyor.