Spor

Olympique Lyon Başkanı Jean-Michel Aulas'ın Fatih Terim hayali

Haziran ayında Galatasaray'da başkanlık koltuğuna oturan Burak Elmas'la birlikte yeni bir projeye başlayan 68 yaşındaki Fatih Terim'in, Lyon'dan gelmesi muhtemel bir teklife ne yanıt vereceği merak konusu. 20 yıldır Avrupa'da çalışmayan Terim, İtalya'da Fiorentina ve Milan maceralarında iz bırakmıştı...

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Olimpik Lyon Başkanı Jean-Michel Aulas'ın Fatih Terim hayali... Fransa ekibinin 72 yaşındaki başkanı, Terim'i Galatasaray'dan koparıp Lyon'un başına getirmek için menajerlere talimat verdi.

Fanatik'te yer alan habere göre; 1987'den beri Olimpik Lyon'da başkanlık görevini yürüten ve Türk futbol kamuoyunun Beşiktaş-Lyon eşleşmesindeki tavırlarıyla hatırladığı Aulas, Fransız bir menajerlik şirketiyle iletişime geçti. Aulas, takımın başında çok güçlü bir teknik direktör görmek istediğini ifade ederek, listenin 1 numarasına Fatih Terim'i koydu.

"Aulas, menajerlere Terim'le görüşüp anlaşmaları konusunda tam yetki verirken, tecrübeli hocanın parayla ikna edilemeyeceği, ancak proje ve transfer yetkisi verilirse bu teklifi düşünebileceği yönünde bir fikir birliğine varıldı. Jean-Michel Aulas'un bu görüşmede Terim için, "Le Roi Du Football" yani "Futbolun Kralı" anlamında bir ifade kullandığı da gelen haberler arasında."

Lyon, 9 haftası geride kalan Fransa Ligi'nde 13 puanla 10. sırada yer alıyor ve lider PSG'nin 11 puan gerisinde bulunuyor. Başkan Aulas'ın, yeni hocayı belirledikten sonra Bosz'la yolları ayıracağı, bu nedenle görüşmelerin bir süre daha devam edeceği öğrenildi.

Lazio Teknik Direktörü Sarri, Galatasaray maçında Terim'e saygısını gösteriyor.