Spor

Olimpiyat efsanesi Anita Wlodarczyk Tokyo 2020'de üst üste 3. şampiyonluğuna ulaştı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 11'çgününde kadınlar çekiç atmada Polonyalı Anita Wlodarczyk, üst üste 3. kez olimpiyat altın madalyasına ulaştı. 36 yaşındaki Rekortmen sporcu, bir bireysel branşta üst üste 3 altın madalya kazanan ilk kadın sporcu oldu.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Polonyalı atlet Anita Wlodarczyk, Tokyo 2020'de çekiç atmada altın madalya kazanarak üst üste 3. kez olimpiyat şampiyonu oldu. Oyunlar'ın 11. gününde Tokyo Olimpiyat Stadı'nda gerçekleştirilen çekiç atma finalinde 12 sporcu yarıştı. 2012 Londra ile 2016 Rio'da altın madalya kazanan dünya ve olimpiyat rekortmeni Wlodarczyk, unvanını korudu.

36 yaşındaki Wlodarczyk, 78.48 metrelik atışıyla altın madalyanın bir kez daha sahibi oldu. Rekortmen sporcu, bir bireysel branşta üst üste 3 altın madalya kazanan ilk kadın sporcu oldu. Gümüş madalyayı Çinli Zheng Wang 77.03 metre, bronz madalyayı ise Polonya'dan Malwina Kopron 75.49 metrelik atışıyla kazandı.

EŞREF'İN FİNALİ YARIN

Erkekler çekiç atmada Eşref Apak finale kalmış, Özkan Baltacı ise elenmişti. Eşref Apak, 76.76 metrelik atışıyla serisinde 4. olarak toplam 12 atletin tur atlayacağı elemelerde genel sıralamada sekizinciliği elde etmişti. Üst üste 5. olimpiyatına katılan ve 2004'de bronz madalya kazanan 38 yaşındaki atletin madalya mücadelesi 4 Ağustos Çarşamba günü TSİ 14.30'da başlayacak.

Günün Videosu
Süper Lig'de 17 Eylül Cuma akşamı Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı'nda bu ligde 18 yıl sonra ilk kez oynanacak İzmir derbisinde karşı karşıya gelecek Altay ve Göztepe'de derbiden önce dostluk rüzgarları esti. Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ve Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) önderliğinde, Folkart sponsorluğunda Tarihi Havagazı Fabrikası'nda bir araya geldi.