Dünya

Okula yapılan silahlı saldırıda bilanço artıyor: 3 ölü, 6 yaralı!

ABD'nin Michigan eyaletindeki bir liseye gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu en az 4 kişi yaralandı. Bir şüpheli gözaltına alındı. SWAT ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

ABD'nin Michigan eyaletinde bir okul, silahlı saldırıya sahne oldu.

LİSEYE SİLAHLI SALDIRI GERÇEKLEŞTİ: 4 KİŞİ YARALANDI

Michigan eyaletine bağlı Detroit kentinin banliyö bölgesinde yer alan Oxford Lisesi'ne silahlı saldırı gerçekleştirildiği bildirildi. Olay yerine ambulans ve polis ekibi sevk edildi.

Oakland County Şerif Ofisi şerif yardımcısı Michael McCabe, saldırıda en az 9 kişinin yaralandığını, can kaybının ise yaşanmadığını açıkladı. Olayla ilgili 1 şüphelinin gözaltına alındığını ifade eden McCabe, "Bir tabanca da ele geçirildi" dedi.

SWAT EKİBİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Yaralıların sağlık durumuna yönelik bir açıklama yapılmazken, olay yerinde çok sayıda polis ve SWAT ekibi çalışmalarını sürdürüyor.

BİLANÇO ARTIYOR: 3 ÖLÜ, 6 YARALI

ABD'nin Michigan eyaletindeki bir lisede gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi de yaralandı.

Eyalete bağlı Detroit kentinin banliyö bölgesinde yer alan Oxford Lisesi'nde silahlı saldırı gerçekleştirildi. Oakland County Şerif Ofisi şerif yardımcısı Michael McCabe, saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiğini, 6 kişinin de yaralandığını açıkladı. Zanlının gözaltına alındığını ifade eden McCabe, lise ikinci sınıf öğrencisi olan 15 yaşındaki bir çocuk olduğunu belirtti. Silahın ele geçirildiğini aktaran McCabe, okuldaki öğrencilerin ve personelin tahliye edildiğini kaydetti.

Olay yerinde çok sayıda polis ve SWAT ekibi çalışmalarını sürdürüyor.