Yaşam

Okul çıkışında öğrenciler dehşeti yaşadı! Polis gördükleri karşısında şoke oldu...

Kağıthane'de 15 yaşındaki bir çocuk, okul çıkışında öğrencilerin üzerine torpil attı. Ne olduğunu anlamayan çocuklar korku içinde kaçıştı. Kamera görüntülerini izleyen polis torpilin kırtasiyeden alındığını farketti. İnceleme için kırtasiyeye giden ekipler, kırtasiyede çok sayıda patlayıcı madde, torpil ve füze ele geçirdi.

Kapıthane'de cuma günü saat 12:00 sıralarında Kağıthane Hamidiye Mahallesi’nde bulunan bir okulun çıkışında öğrenciler korku dolu anlar yaşadı. 

ÖĞRENCİLERİN PANİK ANI SANİYE SANİYE KAMERADA

Edinilen bilgiye göre okul önüne gelen bir şahıs karşı kaldırımda ateşlediği torpilleri okuldan çıkan öğrencilerine üzerine attı. Öğrencilerin büyük korku yaşadığı olay sonrası şahıs yoldan gelen araçların önüne de aynı şekilde torpil attı. Torpil atıldığı anlar ve yaşanan panik ise kameralara yansıdı.

GÜVENLİK KAMERALARINDA HER ŞEY ORTAYA ÇIKTI

Vatandaşlar kendilerine panik yaşatarak genel güvenliği kasten tehlikeye sokan şahıs için polis ekiplerine ihbarda bulundu. İhbar üzerine harekete geçen Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği ekipleri, çevredeki güvenlik kameralarını inceleyerek vatandaşların ifadelerine başvurdu.

 

15 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUK ATMIŞ

Yapılan çalışmalar sonucunda torpil atan şahsın 15 yaşındaki H.A. olduğu tespit edildi. Devam eden çalışmalarda şahıs polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. İfadesi alınan H.A. şaka yapmak amacıyla yola torpil attığını söylediği öğrenildi. Şahsa “genel güvenliği kasten tehlikeye sokmak” suçundan adli işlem yapıldı.

 

FÜZE, TORPİL, PATLAYICI MADDE...  NE ARARSAN VAR!

Torpilleri satın aldığı yeri söylemesi üzerine Kağıthane polisi, kırtasiyeye baskın düzenledi. İçeride arama yapan polis ekipleri, 4 adet üzerinde füze, 8 adet torpil, 5 adet torpil, 18 adet patlayan kibrit ve 1 adet paket patlayıcı madde ele geçirildi. İş yeri sahibi Hacı Mehmet S. (42) ise polis tarafından gözaltına alınarak emniyete götürüldü. İfadesinde torpil satışının yasak olduğunu bilmediğini söyleyen S.’ye “Tehlikeli Maddelerin İzinsiz Olarak Bulundurulması” suçundan adli işlem yapıldı.

 

Sitene Ekle