Koronavirüs

Öğretmen ve okul çalışanlarına müjde! Koronavirüs aşı randevusu açıldı...

Tüm dünyada etkili olan koronavirüsle mücadele kapsamında son sürat devam eden aşı çalışmalarında 499 bin öğretmen ve okul çalışanı için aşı randvusu açıldı.

MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre; koronavirüsle mücadele kapsamında ülke genelinde öğretmenlerin ve okul çalışanlarının aşılanması sürüyor. Şu ana kadar, okul öncesi eğitim, ilkokul ve köy okulu öğretmenleri ile bu alanlardaki eğitim çalışanları olmak üzere 499 bin personele aşı randevusu açıldı.

TÜM ÖĞRETMEN VE OKUL ÇALIŞANLARI İÇİN HIZLA AÇILACAK

Hürriyet'te yer alan habere göre; eğitim camisinin yüzde 40'ını kapsayan aşı randevusu açıldı. Bakanlık yetkilileri, tedarik süreciyle eş zamanlı olarak tüm öğretmenler ve okul çalışanları için aşı randevularının hızla açılacağını kaydetti.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı'ndan alınan verilere göre Türkiye'de yapılan toplam aşı sayısı 25 milyon 670 bini aştı.

 

 

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.