Gündem

Öğrencisini taciz eden Celal Şengör hakkında idari soruşturma başlatıldı

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde bir öğrencisinin eteğini kaldırarak vurduğunu anlatan Prof. Dr. Celal Şengör hakkında idari soruşturma açıldı. İstanbul Teknik Üniversitesi'nden yapılan açıklamada en küçük bir tolerans gösterilmeyeceği belirtildi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Prof. Dr. Celal Şengör, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde bir öğrencisinin eteğini kaldırarak vurduğunu anlattığı video ile gündeme oturmuş ve büyük tepki almıştı. Şengör'ün öğrencisini taciz ettiğinin ortaya çıkmasının ardından İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından idari soruşturma açıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nin fiziksel, sözlü ve diğer şekillerde tacizin ve küçük düşürücü davranışların her çeşidine karşı olduğu belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Geçtiğimiz günlerde üniversitemiz öğretim üyelerinden birinin çevrimiçi ortamda sarf ettiği sözlerle ilgili idari soruşturma başlatılmış olup süreç devam etmektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi fiziksel, sözlü ve diğer şekillerde tacizin ve küçük düşürücü davranışların her çeşidine karşı olup, bu tür eylemleri gerçekleştiren kişilere en küçük bir tolerans gösterilmeyecektir. İTÜ’nün yüzyıllara yayılan köklü birikiminin ve vizyonunun getirdikleri, böyle konularda gereken sorumluluğu almayı ve en net biçimde tavır göstermeyi gerektirmektedir. Taraflardan birinin mağdur olması ve korunması gereken özel hayatı nedeniyle idari soruşturma sonuçlanıncaya kadar kamuoyunu sabırlı olmaya davet ediyoruz. Olayın cezai yönü savcılık incelemesinde olup hukukun üstünlüğüne olan inancımız tamdır.”

NE OLMUŞTU?

Prof. Dr. Celal Şengör, bir videosunda İstanbul Teknik Üniversitesi'nde bir öğrenciye yaptığı tacizi anlatmıştı. Şengör büyük tepki çeken videoda, "Yanımda duruyor. O kadar kızdırdı ki Saniye’nin eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım. Bu, dehşete düştü. Baktım böyle bakıyor bana. Bana bak dedim baban bunu yaptı mı dedim. Babam bile böyle bir şey yapmadı dedi. Hah dedim eksik kalmış şimdi tamamlandı.” diyor.