Oğlunu dağdan kurtaran annenin en mutlu günü: Oğullarına askerlik sonrası nişan yaptı

PKK terör örgütünün dağa kaçırdığı Mustafa Biçer'i terörün pençesinden kurtaran Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer, oğlunu önce askere gönderdi, şimdi nişan töreni düzenledi.

3 Eylül 2019 yılında PKK mensuplarınca çocuklarının dağa kaçırıldığını ileri sürerek HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan annelerden Ayşegül Biçer'in terörün elinden kurtarılan oğlu Mustafa Biçer dünyaevine giriyor.

Dağdan indikten sonra ailesine teslim edilen Biçer önce askere gitti. Askerliğini tamamlayan genç için nişan töreni düzenledi. Diyarbakır’da bir düğün salonunda gerçekleşen törene başta AK Parti Milletvekili Oya Eronat ve evlat nöbetindeki aileler olmak üzere birçok davetli katıldı.

Oğlunu dağdan kurtaran annenin en mutlu günü: Oğullarına askerlik sonrası nişan yaptı

"RABBİM TÜM ANNE BABALARA BU ZAFERİ YAŞATSIN"

Teslim olan evladının işkence görmediğini ve tutuklanmadığını kaydeden Ayşegül Biçer, bu zaferi diğer ailelerin de yaşaması için dua ettiğini belirtti. Biçer, “3 Eylül 2019’da HDP il binası önünde oturduğumda evladımı PKK ve HDP’den söke söke alacağımı söylemiştim. Rabbime şükürler olsun bu zaferi yaşattı, bugün de oğlumu evlendirme yoluna girdik.

Oğlunu dağdan kurtaran annenin en mutlu günü: Oğullarına askerlik sonrası nişan yaptı - Resim : 2

Oğlumu evlendiriyorum çok mutluyum. Rabbim tüm anne ve babalara bu zaferi yaşatsın, evlatlarının mürüvvetlerini görmeyi nasip etsin. Ama bundan emin olsunlar Diyarbakır anneleri Kandil’i yerle yeksan etti. Her dağdan inen bir çocuk Kandil’e yeni bomba demektir, anneler bu başarıya yaklaştı. Allah’ın izniyle sonları yakındır.

Oğlunu dağdan kurtaran annenin en mutlu günü: Oğullarına askerlik sonrası nişan yaptı - Resim : 3

Tüm dağdaki çocuklara sesleniyorum; evlatlarım gelin devletin ve ailenizin şefkatli kolaları sizlere açık. Bir hiç uğruna ölmeyin, gelin sizin de mürüvvetinizi görelim. Devlet sizi tutuklamıyor ve işkence yapmıyor. Bu yalanlara kanmayın. Kucak açmış sizleri bekliyoruz. Bunu gördükten sonra 5’er 5’er teslim olacaksınız, hepimiz Türkiye Cumhuriyeti zaferine imza atacağız” dedi.

Oğlunu dağdan kurtaran annenin en mutlu günü: Oğullarına askerlik sonrası nişan yaptı - Resim : 4

 

Oğlunu dağdan kurtaran annenin en mutlu günü: Oğullarına askerlik sonrası nişan yaptı ile ilgili etiketler Diyarbakır anneleri

Sitene Ekle