Medya |

Oğlum Dizisinde Kim Hangi Karakteri Oynuyor? İşte Oğlum Dizisi Oyuncuları...

Bu akşam ilk bölümüyle Show TV'de ekrana gelen Oğlum dizisinin yapımclığını Ay Yapım üstleniyor. Bir Umut Hikayesi parolası ile yola çıkan dizi iki ailenin başından geçenleri konu alıyor. Peki Oğlum dizisinde kim hangi karakteri oynuyor? İşte Oğlum dizisi oyuncuları...

Oğlum dizisi oyuncuları arasında Songül Öden, Nihal Yalçın, Canan Ergüder, Timur Acar, Serhat Teoman, Kubilay Aka, Tuğçe Açıkgöz gibi yıldızlar yer alıyor. Ay Yapım imzalı Oğlum dizisinin senaryosu Hürer Ebeoğlu ve Sevgi Yılmaz'a ait. Peki Oğlum dizisinde kim hangi karakteri oynuyor?

OĞLUM DİZİSİ OYUNCULARI VE KARAKTERLERİ

SONGÜL ÖDEN (ZEYNEP)

Zeynep dış görünüşüne önem veren bakımlı bir kadındır. Bütün hayatını kocası Tuğrul’un üzerine kurmuştur. Onu kaybetmemek, elinde tutmak için yapabileceği her şeyi yapar ve en sonunda ilişkilerini kurtarmak için çocukları Efe’yi dünyaya getirir. Ancak Efe’nin doğumu da ilişkilerinin düzelmesini sağlamaz. Zeynep için çevrenin bakışı oldukça önemlidir. Dışarıya sürekli mutlu ve huzurlu aile imajı vermeye çalışırken oğlu Efe’yi fazlasıyla ihmal eder.

NİHAL YALÇIN (MELİKE)

Melike sevgi dolu, fedakâr ve kendisini ailesine adamış bir kadındır. Kocası İlyas ve çocukları ile birlikte ay sonunu ucu ucuna geçirdikleri kendi yağlarında kavruldukları bir hayatları vardır. Geçim sıkıntısı çekerler ama Melike bunu dert etmez. Onun için önemli olan tek şey çocukları Ceren ve Kaan’ın iyi ve mutlu olmasıdır. Normalde ev hanımı olmasına rağmen aile bütçesine katkıda bulunmak için bir konserve fabrikasında çalışır. Oğlu Kaan’ın öldürülmesiyle bütün hayatı alt üst olur.

CANAN ERGÜDER (DEMET)

Demet hem fiziksel olarak hem de enerjisiyle girdiği her ortamda dikkat çeken güzel bir pedagogtur. Çocuklarla kurduğu iyi ilişkiler ve sabırlı tutumu onun mesleğinde oldukça başarılı olmasını sağlar. Onun için dünyada suça sürüklenmiş bir çocuğu kazanmaktan daha önemli bir şey yoktur. Bu yüzden mesleğinin ilk yıllarından beri çocuklarla çalışır.

FEYYAZ DUMAN (TUĞRUL)

Tuğrul hayatının bütün merkezinde kendisi olan bencil bir adamdır. Dış görünüşüne oldukça önem verir fiziksel olarak son derece bakımlıdır ve jilet gibi giyinir. Onun için önemli biri olmak ve güçlü olmak her şeyden önemlidir bu yüzden işini ve kariyerini hayatının merkezine koyar. Bu motivasyonu sebebiyle Tuğrul, karısını görmezden gelen bir eş, çocuğunu ihmal eden bir babadır.

TİMUR ACAR (İLYAS)

İlyas uzun boylu sert mizaçlı geleneksel kodlarla büyümüş bir kasaba adamıdır. Ucu ucuna yeten geliri ile evini ve ailesini geçindirmeye ve mutlu etmeye çalışır. O da karısı Melike gibi bütün yatırımını ailesine, çocuklarına yapar. Hayatın onca zorluğuna rağmen kendi tarzında ilgili, sevgi gösteren, şefkatli bir eş ve babadır. Yaşadıkları acı olayla baş etmeye çalışırken bir yandan da ailesinin dağılmasını engellemeye çalışmaktadır.

SERHAT TEOMAN (SEDAT)

Sedat bir kız çocuğu babası ve eşinden boşanmış bir polistir. Eşinden ayrılmasıyla babalık yükü daha fazla artar ve nasıl davranması gerektiğini öğreneceği bir sürece girer. Karşı karşıya kaldığı yeni bir davanın pedagogu Demet’e ilgi duymaktadır. Dava bir taraftan ikiliyi yakınlaştırırken diğer taraftan da olaya yaklaşımları itibariyle fikir ayrılıklarına sürükler.

KUBİLAY AKA (BULUT)

Bulut kasabanın ağır abisi diyebileceğimiz bir tiptir, geçmişinde babasız büyümesi ve annesinin küçük yerin hafif kadını olması nedeniyle sert bir mizaca bürünmüştür. Sabit fikirli ve ısrarcıdır. Hayatı geldiği gibi yaşar ve değiştirmek için herhangi bir çabaya girmez. Ablası Zeynep’e oldukça düşkündür. Babası tarafından terk edilmesi ve annesinin tutumları yüzünden aile kavramına inanmaz ve aile kurmak istemez.

TUĞÇE AÇIKGÖZ (SEDEF)

Sedef Melike’nin İstanbul’da yaşayan kız kardeşidir. Dış görünüşü itibariyle bakımlıdır ve oldukça güzel bir kadındır. İstanbul’da bir finans şirketinin halkla ilişkiler departmanında çalışan bir beyaz yakalıdır. Sedef kendisine İstanbul’da bir hayat kurar ve uzun süre ailesiyle görüşmez. Yaşanan acı olayla yolu tekrar Şile’ye düşer.

METEHAN PARILTI (EFE)

Zeynep ile Tuğrul’un oğludur. Babası Tuğrul’la arası hiç yoktur. Annesi Zeynep dışarıdan ilgili bir anne gibi görünse de çocuğunu ihmal etmektedir. İçine kapanık ve sessiz bir çocuktur. Bütün gününü bilgisayar oyunu oynamakla geçirmektedir. Hiç arkadaşı yoktur.