Gündem

ODTÜ'den Boğaziçi'ne destek çağrısı

Yaptıkları eylemlerle sık sık gündeme gelen ODTÜ öğrencileri bu kez Boğaziçi Üniversitesi için harekete geçti. ODTÜ'lüler yarın rektörlük önünde yapacakları eylem için çağrıda bulundu.

Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak Metin Bulu'nun atanmasının ardından öğrenciler protesto düzenledi. Öğrencilerin arasına karışarak eylemi provoke edenler ise tek tek tespit edilerek gözaltına alındı.

HDP ve CHP'lilerin destek verdiği bu gruba Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri de katıldı.

 EYLEM ÇAĞRISI

ODTÜ öğrencileri, Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak Melih Bulu’nun atanması sonrası başlayan protestolara destek amaçlı yarın için eylem çağrısı yaptı.

Saat 14.00’te ODTÜ rektörlüğünün önünde buluşmaya çağıran öğrenciler, “Boğaziçi'nden ODTÜ'ye hiçbir yerde kayyumları kabul etmediğimizi haykırmak için herkesi buluşmamıza bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar
Günün Videosu
SuperHaber programcısı ve güvenlik uzmanı Mete Yarar, MİT'in Irak'ın Süleymaniye kentinde gerçekleştirdiği ve kırmızı kategoride aranan Ulaş Doğan adlı teröristin öldürüldüğü operasyonla ilgili önemli ayrıntılar paylaştı. Yarar, Süleymaniye'deki operasyonun diğerlerinden farklı olduğunun altını çizdi.