Gündem

OdaTV neden halen yayında?

Libya’da şehit olan Milli İstihbarat Teşkilatı mensubunu, cenazesinden fotoğraflar paylaşılmak suretiyle deşifre ettiği gerekçesiyle 6 Mart’ta Ankara 4 Sulh Ceza Hakimliği’nin kararı ile erişimi engellenen OdaTV internet sitesi farklı adresler üzerinden yayınını sürdürüyor.

OdaTV, "Libya şehidi MİT mensubunun cenaze görüntülerine Oda TV ulaştı" başlıklı haberle, MİT'in yurt dışında gerçekleştirdiği operasyonu deşifre ettiği gerekçesiyle soruşturmaya konu olmuş ve Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ile Oda TV Haber Müdürü Barış Terkoğlu tutuklanmıştı.

Bu gelişmenin ardından Bilgi Teknolojileri Kurumu, 6 Mart'ta Oda TV'yi, milli güvenlik ve kamu düzeninin bozulmasına sebebiyet veren yayınları sebebiyle, "5651 sayılı kanun kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda alınan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun 05/03/2020 tarih ve 490.05.01.2020.-935064 sayılı kararına istinaden bu internet sitesi (odatv.com) hakkında idari tedbir uygulanmaktadır" kararı gereği erişime engelledi. Ankara Sulh Ceza Hakimliği de sitenin erişime engellenmesine ilişkin karar aldı.

ODA TV, son olarak 'Askeri ve Siyasi Casusluk' olayı ile gündeme geldi. ODA TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Uğur Yıldız, 'Siyasal ve askeri casusluk' suçlaması kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca gözaltına alındı. Yıldız'ın 1. Ordu'da kritik bir görevde olan E.B. isimli astsubay ile Türkiye Cumhuriyet Devleti'nin askeri sırları üzerine görüşmeler yaptığı, Libya ve Idlib'deki askeri faaliyetlere ilişkin kozmik bilgilere ulaştığı ortaya çıktı.

SABAH GAZETESİ GÜNDEME GETİRDİ: ODA TV NEDEN YAYINDA?

Ancak Sabah Gazetesi bugün, Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek imzalı haberinde, OdaTV'nin, Ankara Sulh Ceza Hakimliği ile BTK'nın aldığı kararlara rağmen farklı uzantılarla yayın yapmaya devam ettiğine dikkat çekti.

İlk olarak, "Odatv.com.tr", "odatv1.com", "odatv2.com", "odatv3.com" ve "odatv.net" adresleri üzerinden yayına devam etmek isteyen sitenin bu uzantılarının hepsi sırasıyla erişime engellendi.

Mahkeme tarafından alınan erişim engeli kararlarına rağmen OdaTV bu kez "odatv4" uzantısından yayın hayatına devam etmeye başladı.

GÖZLER BTK'DA

Sabah Gazetesi'nin haberinde, OdaTV'nin yayınlarına halen devam ettiğine vurgu yapılarak, söz konusu internet sitesinin 6 Mart'tan itibaren, BTK ve Ankara Sulh Ceza Mahkemesi'nin aldığı kararlar gereğince kapalı olması gerektiği belirtildi.

 

Günün Videosu
Sultangazi'de eve. giren bir hırsız, ev sahibinin fark etmesi üzerine arka balkondan kaçmaya çalıştı. Balkondan yan binaya geçmeye çalışırken mahsur kalan hırsız ev sahibi ve sokaktakilere yalvardı. Bir anlık boşluktan faydalanıp, balkondan kaçarken hırsız, pencerede mahsur kaldı. O anlar cep telefonu kamerasına saniye saniye kaydedildi.