Gündem

Oda TV engellendi mi? Siteye neden erişilemiyor?

MİT görevlisinin ifşası suçlaması ile Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç'ın tutuklanmasının ardından Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan da ifadeye çağrılmıştı. Son dakika gelişmesine göre Oda TV'ye bir süredir erişilemiyor. Bunun sebebinin BTK tarafından başsavcılığın idari tedbir kararı doğrultusunda erişim engeli getirilmesi olduğu ortaya çıktı. Oda TV'den yapılan açıklamada "haklarımızı sonuna kadar savunacağız" denildi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Libya'da şehit edilen MİT görevlisinin cenazesi üzerinden ifşa edilmesi sonrası başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme daha yaşandı. 

Haberle ilgili olarak daha önce Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç tutuklanmıştı. 

Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan'ın da ifadeye çağrıldığı soruşturma kapsamında Oda TV'nin internet sitesine BTK tarafından erişim engeli getirildi. 

Karar sonrası Türkiye'den ulaşılamamaya başlandı. 

Karar şöyle; 

"5651 sayılı kanun kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda alınan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun 05/03/2020 tarih ve 490.05.01.2020.-935064 sayılı kararına istinaden bu internet sitesi (odatv.com) hakkında idari tedbir uygulanmaktadır"

Karar sonrası Oda TV, sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Açıklamada 'Hukuki haklarımızı sonuna kadar savunacağız" denildi. 

İşte Oda TV'nin sosyal medyadan yaptığı açıklamanın detayları. 

2007 yılında kurulan http://Odatv.com’a, BTK tarafından verilen idari tedbir kararı gereği erişim sağlanamamaktadır. Yayın hayatımızda ilk kez gerçekleşen bu duruma karşı hukuki haklarımızı sonuna kadar savunacağımızı okurlarımıza duyururuz.

Günün Videosu
15 Temmuz darbe girişimini yöneten isimlerden biri olan eski jandarma yarbay Turgay Sökmen'in firar etmeden önce Akıncı Üssü'ndeki son görüntüleri ortaya çıktı. 'Konseyin karanlık yarbayı' olarak bilinen Sökmen'in rahat tavırları dikkat çekti. Kırmızı kategoride aranan Sökmen için 4 milyon lira ödül kondu.