Magazin |

O sen olsan bari Aleyna! Dünyaca ünlü fotoğrafçının karelerini kendisi gibi paylaştı...

17 yaşındaki şarkıcı Aleyna Tilki Alman fotoğrafçı Frauke Hagen'in fotoğraflarını Instagram hesabında kendisi gibi paylaşmış

Dün sosyal medyada 17 yaşındaki şarkıcı Aleyna Tilki ile İngiliz makyöz Florence Rose‘nin benzerliği konuşuluyordu.

Rose, Aleyna hayranlarından gelen mesajlara kayıtsız kalmadı. Sosyal medya hesabından “Bütün gün bu Türk şarkıcıya benzediğime dair yüzlerce mesaj aldım. Ben benzetemedim. Sizce?” yazan genç makyözün Aleyna Tilki’ye aşırı derecede benzediği görüldü.

aleyna-rose

'HEY O BENİM'

Sonrasında Aleyna Tilki'nin bu benzerliği kullanıp Florence Rose'un fotoğrafını kendi fotoğrafı gibi kullandığı ortaya çıktı.

aleyna-rose2

Aleyna fotoğrafın altına "Arkadan da belli olduğu gibi. Hiç dağınık bir kız değilim" notunu düştü. Aleyna'ya ikizi kadar benzeyen Florence durumu fark etti, Tilki'yi "Hey o benim resmim" diye uyardı. Bunun üzerine 17 yaşındaki şarkıcı fotoğrafı hemen kaldırdı.

Bu olayın ardından Aleyna Tilki'nin Alman fotoğrafçı Frauke Hagen'in de 2015'de paylaştığı bir fotoğrafı 2016'da Instagram hesabında kendi fotoğrafı gibi paylaştığı ortaya çıktı.

aleyna-rose3

Bu durumu Instagram'da 'photoshopfail1' adlı bir hesap ortaya çıkardı ve fotoğrafın yanına Aleyna Tilki'nin şarkısını ti'ye alarak şöyle yazdı: "Çaldığın o fotoğrafı yerine koy lütfen, eğer kendin olduğundan pek emin değilsen. Aradığın manzaraysa en güzelindeeeen, o zaman başkaa açılır instagram buyurun önden. O sen olsan bariiii sen olsan bariii. Size şarkı yazdım bal takipçile. #AleynaTilki saçlar sarı ve uzun olunca yediririm sandın sanırım."

aleyna-rose4

Bunun üzerine fotoğrafın asıl sahibi Frauke Hagen açıklama yaptı: "Belliki bir Türk popstar benim iki yıl önce Kanada'da çektirdiğim fotoğrafı çalmış." dedi.