O çağdışı sen Laiksin öyle mi? Eski büyükelçiden cehalet örneği! Sosyal medyadan tepki yağıyor...

Emekli Büyükelçi Haluk Ilıcak'ın Türkiye'nin Hartum (Sudan) Büyükelçisi İrfan Neziroğlu'nun Sudan'ın yerel kıyafetini giyerek poz verdiği fotoğrafı 'rezalet' notuyla paylaşması büyük tepki çekti. Büyük bir cehalet örneği gösteren Ilıcak'ın paylaşımının altına vatandaşlar "Öküz altında buzağı aramayın" yorumları yaptı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Türkiye'nin Hartum (Sudan) Büyükelçisi İrfan Neziroğlu, Sudan'ın yerel kıyafetlerini giyerek poz verdiği bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı. 

'REZALET' DEDİ, ASIL REZİLLİĞİ KENDİSİ YAPTI

Diplomaside her büyükelçinin bulunduğu ülkenin kıyafetlerini törenlerde ya da seremonilerde giydiğinden bir haber olan emekli 'laikçi' büyükelçi Haluk Ilıcak, fotoğrafı 'rezalet' olarak nitelendirdi. 

VATANDAŞLARDAN TEPKİ YAĞIYOR

'Muhalifim' diyerek büyük bir cehalet örneği gösteren emekli büyükelçi Ilıcak'ın paylaşımına kullanıcılar tepki gösterdi. 

 "ATATÜRK YAŞASA SİZDEN UTANIRDI"

"Bir büyükelçinin bulunduğu ülkenin geleneksel kıyafetini giymesi diplomaside olağandır" diyen vatandaşlar Mustafa Kemal Atatürk'ün de Şeyh Sunusi tarafından hediye edilen yerel Trablusgarp kıyafeti ile çektirdiği fotoğrafı paylaştı. 

İşte rezillik örneği gösteren Ilıcak'ın paylaşımın altına gelen yorumlar...

O çağdışı sen Laiksin öyle mi? Eski büyükelçiden cehalet örneği! Sosyal medyadan tepki yağıyor...

O çağdışı sen Laiksin öyle mi? Eski büyükelçiden cehalet örneği! Sosyal medyadan tepki yağıyor... - Resim : 2

O çağdışı sen Laiksin öyle mi? Eski büyükelçiden cehalet örneği! Sosyal medyadan tepki yağıyor... - Resim : 3

O çağdışı sen Laiksin öyle mi? Eski büyükelçiden cehalet örneği! Sosyal medyadan tepki yağıyor... - Resim : 4

O çağdışı sen Laiksin öyle mi? Eski büyükelçiden cehalet örneği! Sosyal medyadan tepki yağıyor... ile ilgili etiketler Sudan İrfan Neziroğlu Büyükelçi kıyafet Haluk Ilıcak